banner162
Whatsapp'ın Fcebook bağlantısı nasıl kaldırılır

Facebook tarafından astronomik bir rakamla satın alınan dünyanın en çok kullanılan anlık mesajlaşma platformu Wahtsapp, yeni kullanıcı politikası ile oldukça tepki çekti. WhatsApp'a getirilen son özellik bir hayli eleştirildi. Whatsapp yaptığı güncellemede, kişi bilgilerinin Facebook'la paylaşılacağı için yapıldığı açıklanmıştı.

28 Ağustos 2016 Pazar 20:21
Whatsapp'ın Fcebook bağlantısı nasıl kaldırılır
Facebook tarafından astronomik bir rakamla satın alınan dünyanın en çok kullanılan anlık mesajlaşma platformu Whatsapp, yeni kullanıcı politikası ile oldukça tepki çekti. WhatsApp'a getirilen son özellik bir hayli eleştirildi. Whatsapp yaptığı güncellemede, kişi bilgilerinin Facebook'la paylaşılacağı için yapıldığı açıklanmıştı. 

WhatsApp'ta geçtiğimiz günlerde bir güncelleme yayınlandı. Bu güncellemenin, kişi bilgilerinin Facebook'la paylaşılacağı için yapıldığı açıklanmıştı. WhatsApp'ın bu güncelleme için yaptığı açıklama şu şekilde:


“Facebook'un size daha iyi bir reklam ve ürün deneyimi sunabilmesi için, WhatsApp hesap bilginizi Facebook ile paylaşın.”
Yani WhatsApp size kısaca şunu söylüyor: “Ben sizin hesap bilgilerinizi ve sohbetlerinizi Facebook ile paylaşacağım. Böylece karşınıza sizi ilgilendiren ve ilgi duyduğunuz reklamlar getirilecek.”


Tabi bu uygulamanın sadece reklamla kalacağı da aşikar. Paylaşılacak platformun Facebook olması ise son derece doğal. Bildiğimiz üzere yaklaşık 2,5 sene önce Facebook, WhatsApp'ı toplamda 19 milyar dolar karşılığında satın almıştı.


Gel gelelim bu bilgileri istersek paylaşmayabiliyoruz. Bunun için yapmak gereken çok basit bir işlem var:


WhatsApp > Ayarlar > Hesap > Hesap bilgilerimi paylaşma
En altta bulunan kısımda hesap bilgilerimi paylaş bölümündeki onay kaldırıyoruz. Böylece istediğimiz takdirde hesap bilgilerimiz ve sohbetlerimiz Facebook ile paylaşılmıyor.

Yorum Gönder