banner162

Edinilen bilgiye göre paypal 6 haziran pazartesi gününden sonra hesaplarını kullanamayacak yani para alma ve gönderme işlemi gerçekleştirilemeyecek.

01 Haziran 2016 Çarşamba 17:08
PAYPAL KAPANIYOR !!!
PAYPAL NEDİR ?

Paypal internet aleminde uluslararası para alma ve gönderme imkanı sağlayan bir sistemdir. Dünya çapında 190 ülke ve bölgede 100 milyon üye hesabına sahip olan paypal kredi kartı bilgilerini depolayıp alışveriş esnasında sanal kart olarak kullanılan bir sistemdir alınan kararla 2016 mayıs ayı yılında Türkiye' den çekilmiştir.

Paypalın kendi sitesinde yapmış olduğu bilgilendirmede ise şunlar vardır ;

Paypal olarak Türkiye' deki faaliyetlerimizi durdurduğumuzu üzülerek bildirmekteyiz.
6 Haziran 2016 tarihinden itibaren geçerli olmak üzere Türkiye' deki müşterilerimiz paypal hesabları üzerinden para gönderme ve alma işlemi yapamayacaklardır.

Belirtmek isteriz ki, payPal' ın öncelliği her zaman müşterileri olmuştur. Ancak yerel düzenleyici kuruluşa yaptığımız lisans başvurusunun reddi ve ilgili kurumun Türkiye' deki faaliyetlerimizi durdurma talimatı doğrultusunda uygulamak durumunda olduğumuz  bu karardan dolayı üzüntü duymaktayız.
dedi.
Önemli bilgilendirme daha paypal hesabınızda kalan paraları yardım kuruluşu olan löseve bağış yapabilirsiniz. international@losev.org.tr bu epostaya göndererek kalan paranızı değerlendirerek löseve katkı sağlayabilirsiniz.Kaynak: haberturk.com


Yorum Gönder