banner162
Facebook'a TT Geliyor - Facebook Trend Topic çözümü

Dünya genelinde 1 milyardan fazla üyesi bulunan sosyal ağ devi Facebook, bir diğer sosyal ağ fenomeni Twitter ile özleşleşen Trend Topic kısaca TT çözümünü sistemine dahil ediyor. Facebook TT nasıl kullanılır?

29 Ağustos 2016 Pazartesi 00:39
Facebook'a TT Geliyor - Facebook Trend Topic çözümü
Dünya genelinde 1 milyardan fazla üyesi bulunan sosyal ağ devi Facebook, daha önceki süreçte kullanıcıların sosyal medya tercihleri arasında sıklıkla yer verdikleri bir özelliği bünyesine getirmeye hazırlandığını belirtmişti.

Gündem odaklı konuları takip eden kullanıcılarını odağına alan Facebook, günün öne çıkan, en çok konuşulan konu başlıklarının bulunduğu bir platform meydana getireceğini açıklamıştı.
Facebook Trend Topic

Facebook Trend Topic'i kullanıcılarına sunacak

Facebook şimdiki süreçte ise Twitter'daki sürüm olan Trending Topic (TT) çözümünün kendi uygulamasına uyarlayacağı sistem hakkında daha detaylı bilgi verdi.

Facebook'un editör ekibi tarafından gerçekleştirilecek proje kapsamında, kullanıcıların en çok içerik paylaştıkları, yorumlarda bahsettikleri, beğeni tercihlerinde bulundukları konuların yer aldığı bir alan meydana getirilecek.

Facebook Trend Topic'i kullanıcılarına sunacak

Gündem konularını konuşan kullanıcı sayıları gibi istatistiklerin yer alacağı panel, gündem konusu hakkındaki paylaşımları kullanıcılara aktarabilecek.
Konuşulan gündeme dair konudan haberdar olmak isteyen kullanıcılar, panelden ilgili yere ulaşabilecekler. Örneğin panele girilecek #PhelpsFace şeklindeki bir etiket konu ile alakalı tüm paylaşımları karşınıza çıkaracak.

LİFESTAGE ADLI UYGULAMA GENÇLERİ HEDEFLİYOR
Facebook'un 19 yaşındaki en genç çalışanlarınan biri olan  Micheal Sayman tarafından geliştirilen Lifestage isimli uygulama lise çağındaki gençleri hedefliyor.
Snapchat'i andıran uygulamanın ana hedefi lise çağındaki öğrencileri kendi okulları ve çevre okullar içerisinde sosyalleştirmek olarak özetleniyor.
Anahtar Kelimeler Samsun Ajansfacebook

Yorum Gönder