banner162
Facebook Neden Yavaşladı - Facebook Açılmıyor

Facebook ne zaman açılacak. Facebook'a giremiyorum. Facebook neden Açılmıyor, Facebook Neden Yavaşladı. Facebook'a neden girilmiyor gibi soruların cevaplarına buradan ulaşabilirsiniz? Atatürk Havalimanı'nda yaşanan patlama sonucu Facebook çöktü. Patlama sonucu mu facebook yavaşladı. Sosyal medya'nın ve internetin ne zaman normale döneceği konusunda ise şuan için resmi bir bilgi bulunmamaktadır.

25 Ağustos 2016 Perşembe 23:16
Facebook Neden Yavaşladı - Facebook Açılmıyor
Sosyal medya kullanıcıları Youtube ve Facebook sitelerine 25 Ağustos Perşembe akşamı saat 23:00’dan itibaren erişememeye başladı. Youtube ve Facebook’a erişim engeli mi geldi? Kullanıcılar Youtube’a neden girilmiyor diye merak etmeye başladı. Sosyal medya siteleri birer birer erişime kapatılıyor mu?

25 Ağustos perşembe gecesi saat 23:00 civarı Twitter, Facebook ve Youtube gibi sosyal medya sitelerine erişim sağlanamıyor. Binlerce sosyal medya kullanıcısı sitelere erişim aninden kesilince neler olduğunu merak etmeye başladı.

Kullanıcılar Facebook, Twitter ve Youtube gibi sitelere girebilmek içn DNS adreslerini değiştirme, VPN ya da diğer uygulamaları kullanmaya başladı.

Türkiye son yıllarda yaşanan ve kamuoyunda derin etkiler bırakan bazı olaylardan sonra sosyal medya sitelerine erişim engeli getirilmesiyle sık sık karşılaşılıyor. Youtube, Facebook, Twitter gibi siteler yaşanan olaylardan sonra kullanıcıların olumsuz etkilenmemesi adına erişime kapatılıyor.

25 Ağustos perşembe akşam saatlerinden itibaren Youtube ve Facebook gibi sitelere erişimde sıkıntılar yaşanıyor. Ayrıca internette de gözle görülür bir yavaşlama mevcut.

Sosyal Medya Siteleri neden kapandı?

Sosyal medya sitelerinin neden açılmadığıyla ilgili net bilgileri önümüzdeki dakikalarda öğreneceğiz. Ancak şu anda Van’da yaşanan terör saldırısı sonucu erişim engeli gelmiş olabileceğini tahmin ediyoruz. Van’ın İpekyolu ilçesindeki emniyet amirliği binasına teröristlerce roketatarları ve havanlı saldırı düzenlendi. Saldırıda şube müdürünün yaralandığı bilgisi alındı. Saldırıyı gerçekleştiren teröritsleri etkisiz hale getirmek için bölgede hava destekli operasyon başlatıldı.


VPN nedir?

Virtual Private Network (Sanal Özel Ağ) teriminin kısaltılmışı olan VPN, basit bir anlatımla internet üzerinde kurulu bilgisayarlar grubundan oluşur. Bu özel bilgisayar ağı, örneğin yerel bir ağa fiziksel erişimi bulunmayan, dışarıdaki bir kişi tarafından ağ kaynaklarına erişmekte kullanılabilir. VPN'ler, güvenilmeyen ağlara bağlanırken bağlantıyı şifrelemek ve güvenli hale getirmek için de kullanılır. Bunun yanında VPN'ler, farklı konumlarda bulunabildiğinden, sizi ülkelerin kısıtlamalarından (yasaklı web siteleri ve IP'ler gibi) da kurtarırlar. Kullanıcılar VPN uygulamalarını mobil telefon ve bilgisayarlarına indirerek yasaklı sitelere giriş yapabilir.   İnternet üzerinden ücretsiz VPN programlarını bilgisayarınıza veya telefonlarınıza indirerek, Facebook ve Twitter'a kolaylıkla giriş yapabilirsiniz. Anancak VPN uygulaması normal internet hızınızı düşürebilir.  DNS nasıl değiştirilir? Girişi zor olan ve engellenen sitelere girmenin diğer bir yoluda DNS ayarı değiştirirerek yapılabilir. Bilgisayarınızda ağ bağlantı özelliklerine girerek DNS ayarınızı değiştirebilir ve internette Facebook ve Twitter'a erişim sağlayabilirsiniz. Ancak bazen DNS değiştirmek bir çözüm olmuyor. O yüzden VPN uygulaması kullanarak, Facebook ve Twitter'a erişim sağlayabilirsiniz.  İlk olarak bilgissayarınızın sağ alt tarafında bulunan internet sekmesine sağ tıklayarak Ağ ve Paylaşım Merkezini aç diyoruz.

Kaynak: SamsunAjans.com.tr

Yorum Gönder