banner162

Artık yavaş yavaş teknolojiye geçiş sağlanıyor, günümüzde pek çok yerlerde droneları kullanırken, neden ülke güvenliğimizde kullanmayalım. Dronelar bundan sonra karakol güvenliğinde de kullanılacak.

15 Mayıs 2016 Pazar 23:16
DRONE'LAR İŞ BAŞINDA !!!
Ülkemizde pek çok alanda insansız hava uçakları olarak adlandırılan dronelar kullanılıyor. Dronelar ülke güvenliğinde pek çok kritik yerlerde dronelar kullanılacak konuyla ilgili olarak Siirt Valiliği ilk hamleyi gerçekleştirdi. Terörle mücadele konusunda Siirt Valiliği, 34 adet insansız hava aracının teslim alındığı ve güvenliğin attırlıması için dronelerin güvenlik güçlerine teslim edildiğini belirtti.

Droneler, güvenlik güçlerinin giremediği yerlere yani kör noktalara yapılacak uçuşlarla  güvenli yerler tespit edilecek. Böylelikle güvenlik güçlerinin yaşamları güvence altına almış olunacak. Yapılan açıklamada dronelar testleri başarıyla geçmesi halinde ülke çapında kullanılmaya başlanılacak. Güvenlik ve savunma alanında teknolojili bir dönem bizi bekliyor. Özellikle droneların radardaki kişileri tespit ederek takip özelliği bulunduruyor.

Kaynak:veteknoloji.net

Yorum Gönder