banner162

İnternet ortamında gezilen sitelerdeki reklamları engelleyerek temiz bir sayfa açılması işine yarayan Adblock Plus'ın satıldığı açıklandı.

04 Ekim 2015 Pazar 20:21
Adblock Plus Satıldı!

 İnternet dünyasının gelis kapısı olan reklamlar, özellikle film izleme sitelerinde can sıkıcı hal almıştı. İşte tam bu noktada bu can sıkıcı reklamların açılmasınmı engelleyen Adblock Plus geliştirildi. İnternet browser eklentisi olarak ortaya çıkan Adblock Plus, öyle sevildi ki, çok sayıda taklit eklentiler de türemeye başladı.

Son olarak YouTube üzerinden kullanılması durumunda reklamları geçilmesini engelleyen sistem ile karşı karşıya kalan Adblock Plus'un geliştiricisi geliştiricisi Michael Gundlach, bir süredir Acceptable Ads adlı yeni bir özellik üzerinde çalışıyordu. 

Bu özellik ile hangi reklamların kabul edilip hangilerinin engellenebileceğini seçebilecektik fakat şimdi işler değişti. Çünkü Gundlach tarafından yapılan açıklamayla Adblock Plus satıldı!

Satılan firma ve kişi hakkında maalesef bir detay verilmedi. Yani bundan sonra ne olacağı meçhul, fakat Adblock Plus aynı işini yapmaya devam edeceği yapılan açıklamadan belli. 


Yorum Gönder