banner162
Ümit Özat: Bazı Şeyleri İçimize Atıyoruz

Samsun Haber - Samsunspor'un teknik direktörü Ümit Özat, kendi sahalarında 0-0 berabere kaldıkları Kardemir Karabükspor maçına ilişkin, " Takımda yaptırım uygulayacak o kadar şey var ki, bazı şeyleri içimize atıyoruz" dedi.

25 Ekim 2015 Pazar 21:41
Ümit Özat: Bazı Şeyleri İçimize Atıyoruz
  Samsunspor'un teknik direktörü Ümit Özat, kendi sahalarında 0-0 berabere kaldıkları Kardemir Karabükspor maçına ilişkin, " Takımda yaptırım uygulayacak o kadar şey var ki, bazı şeyleri içimize atıyoruz" dedi.


Özat, maçın ardından düzenlediği basın toplantısında, Kardemir Karabükspor takımını bir oyuncusu hariç, verdiği mücadeleden dolayı kutladığını söyledi. 


Ligde son 3 maçtır kazanamadıklarını belirten Özat, "Maçı kazanamamızda özellikle Famoussa Kone'nin olmamasının da etkisi var. Kone bir takım oyuncusu. Kone olsa 3 maçımızda farklı olurdu. Bu tür oyuncuların sorumsuz davranışlardan kaçınması lazım. 1461 Trabzon maçında 2-1 öndeyken yaptığı hareketten dolayı 3 maç ceza aldı. Bazen yaptırımda uygulayamıyorsunuz, başka takımlar gibi geniş kadromuz yok. Takımda yaptırım uygulayacak o kadar şey var ki, bazı şeyleri içimize atıyoruz. Belli zamana kadar yumruğumuzu sıkıp cebimize koymak zorundayız" diye konuştu.


Genç oyunculara her maçta şans tanıdığını ifade eden Özat, "Herkesin 15-20 milyon liraya kadro kurduğu yerde biz genç oyuncularla yolumuza devam ediyoruz. Özellikle rakibin ve bizim 11'e 11 olduğu zaman diliminde oyuncularımı verdiği mücadeleden kutluyorum. Burada suçlu aramamak lazım, dediğim gibi başarı onların, başarısızlık benim. Bunlar olacak. Yeri geldi biz, Fenerbahçe'de Galatasaray'ı 7 kişi 1-0 yendik. Yeri geldi, 11'e 11 oynadık 6-0 yendik. Futbolun ne zaman ne getireceği belli değil" şeklinde konuştu. 


Kardemir Karabükspor'da bir oyuncuya tepki gösteren Özat, "Adını bile anmamak gerekir. Futbol, böyle spor ahlakından yoksun insanları gerçekten kabul etmemeli. Biz, o şahıs topu elinde tuttu diye maçı kaybetmedik. Futbol hile oyunu ama bu kadar da olmaz. Biz böyle puan almadık böyle puan almayı da istemiyorum. Öleceksem de aslan gibi ölürüm" ifadesini kullandı.


Kaynak: Anadolu Ajansı

Yorum Gönder