banner162
Türkiye Şampiyonası’na Samsun Damgası

Samsun’lu öğrenciler Kırşehir’de düzenlenen 2015-2016 Öğretim Yılı Okul Sporları Judo Yıldız Kızlar ve Erkekler Türkiye Şampiyonası'nda 8 madalya kazandı.

01 Haziran 2016 Çarşamba 14:42
Türkiye Şampiyonası'na Samsun Damgası

Bu yıl Kırşehir’de düzenlenmesi kararı alınan 2015-2016 Öğretim Yılı Okul Sporları Judo Yıldız Kızlar ve Erkekler Türkiye Şampiyonası'na Samsun’lu öğrenciler damgasını vurdu. Bir birinden çekişmeli müsabakalara çıkan Samsun’lu öğrenciler Judocudan 3’ü altın, 5‘i bronz olmak üzere 8 madalya kazandı. Türkiye genelinden 48 ilden 258 öğrencinin katıldığı şampiyonaya Samsun’dan 20 öğrenci katıldı.


Judo Yıldız Kızlar ve Erkekler Türkiye Şampiyonası'na damgasını vuran Samsun’lu öğrencilere bir tebrikte Gençlik ve Spor Bakanı Akif Çağatay Kılıç’tan geldi. Bakan Kılıç, düzenlenen şampiyondan 8 madalya ile dönen öğrencileri tebrik ettiği mesajda şu ifadelere yer verdi: "Her alanda olduğu gibi öğrencilerimiz, ülke sporunun ilerlemesinde de önemli rol oynamaktadır. Biz de bakanlık olarak üzerimize düşeni bu zamana kadar olduğu gibi, bundan sonra da yapmaya devam edeceğiz. Kırşehir'deki müsabakalarda Samsun'u başarı ile temsil eden ve 3'ü altın 8 madalya kazanan öğrencilerimizi, onları yetiştiren antrenörlerini yürekten kutluyorum. 'Spor Kenti Samsun' sloganı ile çıktığımız yolda özellikle öğrencilerimizin önemli başarılara imza atmaları bizleri sonsuz mutlu etmiştir. İnşallah bu başarıların devamı da gelecektir."


DERECEYE GİREN ÖĞRENCİLER

50 kilogramda Berat Bahadır Türkiye 1'incisi
63 kilogramda Ayten Mediha Yeksan Türkiye 1'incisi
+63 kilogramda Serdem Daharlı Türkiye 1'incisi
32 kilogramda Nisanur Küçükkaya Türkiye 3'üncüsü
63 kilogramda Şura Sarıibrahimoğlu Türkiye 3'üncüsü
46 kilogramda Talha Ertürk Türkiye 3'üncüsü
44 kilogramda İremnur Ece Türkiye 3'üncüsü
34 kilogramda Mustafa Enes Bingöl Türkiye 3.cüsü

 

 


Kaynak: İHA

Yorum Gönder