banner162
Taçsız Kral'dan Türk futbolu hakkında açıklamalar

- Eski milli futbolcu Tanju Çolak: "Galatasaraylıyım. Galatasaray'ın şampiyon olmasını istiyorum. Olmazsa da Beşiktaş olsun diyorum"

01 Mayıs 2015 Cuma 12:55
Taçsız Kral'dan Türk futbolu hakkında açıklamalar

Futbolculuk döneminde sergilediği performans ve golcülüğüyle, günümüzde hala ''taçsız kral'' lakabıyla anılan eski milli futbolcu ve Avrupa gol kralı Tanju Çolak, Türk futbolu hakkında bir durum değerlendirmesi yaptı.

Tanju Çolak, yaptığı açıklamada, ligde uzun zamandır 3 takımlı bir şampiyonluk yarışı yaşanmadığını söyledi.

Önceki sezonlarda şampiyonluk yarışının genelde iki takım arasında geçtiğini anlatan Tanju Çolak, "Bu sezon 3 takım oldu. Ben Galatasaraylıyım. Galatasaray'ın şampiyon olmasını istiyorum. Olmazsa da Beşiktaş olsun diyorum. Fenerbahçe; Galatasaray ve Beşiktaş olamayacaksa olsun. Beşiktaş'ı da seviyorum. Galatasaray ve Fenerbahçe'nin formasını giydim, iki takımı da çok seviyorum. İyi oynayan takımı alkışlıyorum" diye konuştu.
 

Yıllar önce gol kralı olarak Avrupa'da altın ayakkabının sahibi olduğunu anımsatan eski milli futbolcu, şunları söyledi:

"Türkiye'de futboldan öte futbolcuların yaptıkları sözleşmenin rakamsal büyüklüğü, futbolda gerçek anlamda düşüşe sebep oldu. Rakamsal boyutlar çok fazla. Amatörlüğe değil profesyonelliğe geçiş hızlı oldu. Altın ayakkabı almak artık kolay değil. Rekorlar kırılmak içindir. Kırıldıkça seviyemizin daha yukarı çıktığını görebiliriz. Biri çıksın da rekorlarımı kırsın istiyorum. İnşallah olacak. Çok çalışmak, çok tekrar, işini çok sevmek, dostları ve takım arkadaşlarıyla ilişki çok önemli." 

Son yıllarda Türkiye'den yıldız oyuncu çıkmadığına dikkat çeken Çolak, "Avrupa'ya giden bir tane Arda'mız var. Aslında bu topraklardan yıldız sporcular çıkar. Tesisler ve altyapı çok önemli. Bizim zamanlarımızda sahalar topraktı. Şimdi çim. Bizim zamanımızda tişörtler 3 kiloydu. Şimdi 250 gram. Toplara kafa vurduğumuz zaman alnımız acırdı" ifadelerini kullandı.

 


Kaynak: Anadolu Ajansı

Yorum Gönder