banner162
Samsun’da “Türkiye’nin En Hızlısı” Yarışması

Türkiye’de atletizm alanında çocuklara yönelik olarak düzenlenen spor etkinlikleri kapsamında, Çarşamba Şehir Stadyumu’nda “Türkiye’nin En Hızlısı“ yarışması düzenlendi.

24 Mayıs 2016 Salı 20:41
Samsun'da 'Türkiye'nin En Hızlısı” Yarışması
Türkiye’de atletizm alanında çocuklara yönelik olarak düzenlenen çok kapsamlı spor organizasyonları çerçevesinde bugün, Samsun’un Çarşamba Belediyesine bağlı Çarşamba Şehir Stadyumu’nda “Türkiye’nin En Hızlısı“ yarışmasının bölge finalleri düzenlendi. Düzenlenen spor organizasyonları kapsamında, Çarşamba Şehir Stadyumu’nda sabah saatlerinde başlayan program gün boyunca devam etti. Bir birinden çekişmeli mücadelelerin gerçekleştiği yarışmalarda, 2002 ile 2006 doğumlu kız-erkek çocukları 100’er, 80 ve 60’ar metrede koştular. Renkli karelerin meydana geldiği koşuların neticesin de dereceye giren öğrenciler hakem heyeti tarafından belirlendi. İlköğretim çağındaki çocukların sporla tanışmasını ve ülkemizi uluslararası düzeyde temsil edecek sporcuların yetişmesini amaçlayan etkinliğinin içinde bolca, spor, sağlıklı yaşam, enerji ve heyecan yer aldı.


Koşuların yapıldığı esnada alanda kurulan parkurda yetişkin eğiticiler, çocuklara eşlik ederek eğlenceli vakit geçirmelerini sağladılar.


Kaynak: İHA

Yorum Gönder