banner162
'SOYKIRIMIN MUCİDİ ALMANLAR'

Canik Belediyesi ve AK Parti Canik İlçe Teşkilatı'nın Canik Kültür Merkezi'nde düzenlediği iftar yemeğinde AK Parti ailesi buluştu. Yoğun ilginin olduğu iftar yemeğinde birlik ve beraberlik örneği sergilendi.

09 Haziran 2016 Perşembe 16:15
'SOYKIRIMIN MUCİDİ ALMANLAR'

Canik Kültür Merkezi'nde düzenlenen iftar yemeği AK Parti ailesini bir araya getirdi. Canik Belediyesi ve AK Parti Canik İlçe Teşkilatı'nın ortaklaşa düzenlediği iftar yemeğine partililer tarafından ilgi büyük gösterilirken, Canik Belediye Başkanı Osman Genç ve AK Parti Canik İlçe Başkanı Ercan Eler, konuklara yakın ilgi gösterdi. Ramazan Ayı'nın birlik ve beraberlik havasının hissedildiği yemeğe Başkan Osman Genç'in yanısıra AK Parti İl Başkanı Muharrem Göksel, AK Parti İlçe Başkanı Ercan Eler, İl Gençlik Kolları Başkanı Caner Göktepe, AK Parti İlçe Kadın Kolları Başkanı Gülay Korucu, AK Parti İlçe Gençlik Kolları Başkanı Serkan Asma, Başkan Yardımcıları, Meclis Üyeleri, muhtarlar, sivil toplum örgütlerinin temsilcileri ve partililer katıldı.

'RAMAZAN BİRLİKTİR, KARDEŞLİKTİR'
Yemekte yaptığı konuşmada AK Parti ailesi ile birlikte iftar yemeğinde buluşmanın mutluluğunu yaşadığını belirten Başkan Osman Genç, "Ramazan ayı insanların mistik havasının zirvede olduğu bir ay. Dolayısıyla insanların birbirlerine daha çok hoşgörü ile baktıkları bir ay. Ramazan birliktir, beraberliktir, kardeşliktir, paylaşmaktır. Bizler de bu tür programlarla kardeşliğimizi pekiştiriyoruz, paylaşıyoruz. Canik'te her zaman uyumlu bir çalışma yürüttük. Çünkü biz başarının birlikte olacağına inanıyoruz. Biz birlik oldukça, bu hizmet yolundan bizi kimse alıkoyamaz" dedi.

HER AKŞAM RAMAZAN ETKİNLİĞİ
Partililerin Ramazan ayını tebrik eden Başkan Genç, "Canik Belediyesi olarak bu yıl da Adnan Menderes Demokrasi Meydanı'nda Ramazan ayı için dolu dolu bir program hazırladık. Her gün farklı etkinliklerde vatandaşlarımızı, daha doğrusu gönülleri ay-yıldızın gölgesi altında buluşturuyoruz. Yine Adnan Menderes Demokrasi Meydanının yanısıra belli mahallelerimizde de iftar sofralarında vatandaşlarımızla buluşacağız. Buradan tüm hemşehrilerimizi etkinliklerimize ve iftar programlarımıza hepinizi davet ediyorum" diye konuştu.GENÇ'TEN ŞEHİTLERE RAHMET
Konuşmasında terör saldırılarında şahit düşen askerlere rahmet dileyen Başkan Osman Genç,  şunları söyledi: "Buradan ülkemize ve milletimize kasteden, hain saldırılarla polisimizi, askerimizi, milletimizi hedef alan alçak teröristleri ve destekçilerini kınıyorum. Allah onları kahretsin. Şehitlerimize Allah’tan rahmet, ailelerine başsağlığı ve sabır diliyorum. Birlik ve beraberliğimiz Ramazan ayında olduğu gibi daim olsun. Allah, ülkemize, milletimize ve mazlum coğrafyalardaki kardeşlerimize huzur ve mutluluk versin. Ramazan ayının hepimize, ailelerimize, ülkemize, milletimize ve İslam alemine hayırlar getirmesini temenni ediyorum."

'SOYKIRIMIN MUCİDİ ALMANLAR'
AK Parti hükümetinin terörle mücadelesinin sonuna kadar devam edeceğini belirten AK Parti İl Başkanı İl Başkanı Muharrem Göksel de, sözde Ermeni soykırımını onaylayan Almanya'ya tepki gösterdi. Göksel, "Soykırımın mucidi Almanlardır. Onlar önce yaptıkları soykırımların hesabını versin" dedi. AK Parti Canik İlçe Başkanı Ercan Eler ise, Canik'te düzenlenen iftar yemeğinin birlik ve beraberliğin güzel bir örneği olduğunu ifade ederek, "Bizlerin biraraya gelmesini, birlik ve beraberlik içinde olmamızı hem şehrimiz, hem ülkemiz hem de milletimiz için çok önemsiyorum. Ramazan ayınız mübarek olsun" ifadelerini kullandı.


Kaynak: SamsunAjans.com.tr

Yorum Gönder