banner162
Samsun AK Parti İl Başkanı Muharrem Göksel'den Açıklama!

Samsun AK Parti'den imza kampanyası ile ilgili önemli açıklama. AK Parti Samsun İl Başkanı Muharrem Göksel, sosyal medyada olağanüstü kongre ile ilgili başlatılan imza kampanyasına itibar edilmemesi gerektiğini açıkladı.

14 Mayıs 2016 Cumartesi 17:08
Samsun AK Parti İl Başkanı Muharrem Göksel'den Açıklama!

AK Parti Samsun İl Başkanı Muharrem Göksel, geçtiğimiz günlerde Adalet ve Kalkınma Partisi (AK Parti) Genel Başkanı ve Başbakan Ahmet Davutoğlu’nun görevi bırakacağına dair yaptığı açıklamayı değindi. Göksel, “Kurucu Genel Başkanımız ve Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan ile yapılan istişareler neticesinde alınmış olan bu kararı herkesin saygıyla karşılaması gerekmektedir” ifadelerini kullandı.

Muharrem Göksel yaptığı açıklamada, “Bilindiği gibi; AK Parti Genel Başkanı ve Başbakanımız Sayın Ahmet Davutoğlu, 22 Mayıs'ta gerçekleştirilmesi kararlaştırılan AK Parti Olağanüstü Kongresi'nde Genel Başkan adayı olmayacağını kamuoyuna bizzat kendisi açıklamıştır. Kurucu Genel Başkanımız ve Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan ile yapılan istişareler neticesinde alınmış olan bu kararı herkesin saygıyla karşılaması gerekmektedir. Buna rağmen son günlerde Samsun kamuoyunda sosyal medya üzerinden başlatılan bir imza kampanyası ile ilgili çeşitli spekülasyonlar yaşandığı gözlemlenmektedir. 22 Mayıs'ta yapılması planlanan olağanüstü kongreye sayılı günler kala, Genel Merkezimizin ve İl Başkanlığımızın bilgisi dışında gerçekleştirilmeye çalışılan söz konusu imza kampanyası da dahil tüm sosyal aktivite, etkinlik, kampanya vb. türü faaliyetlere hiçbir suretle itibar edilmemelidir. Teşkilat mensuplarımızın ve AK Parti sevdalılarının, bu tür kongre sürecine zarar verme ihtimali de bulunan davranışlardan özellikle kaçınması gerekmektedir” şeklinde konuştu.

Yazılı bildirinin tam metni ise şu şekilde ;

KAMUOYUNA DUYURU

Bilindiği gibi; AK Parti Genel Başkanı ve Başbakanımız Sayın Ahmet Davutoğlu, 22 Mayıs'ta gerçekleştirilmesi kararlaştırılan AK Parti Olağanüstü Kongresi'nde Genel Başkan adayı olmayacağını kamuoyuna bizzat kendisi açıklamıştır.

Kurucu Genel Başkanımız ve Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan ile yapılan istişareler neticesinde alınmış olan bu kararı herkesin saygıyla karşılaması gerekmektedir.

Buna rağmen; son günlerde Samsun kamuoyunda sosyal medya üzerinden başlatılan bir imza kampanyası ile ilgili çeşitli spekülasyonlar yaşandığı gözlemlenmektedir.

22 Mayıs'ta yapılması planlanan olağanüstü kongreye sayılı günler kala, Genel Merkezimizin ve İl Başkanlığımızın bilgisi dışında gerçekleştirilmeye çalışılan söz konusu imza kampanyası da dahil tüm sosyal aktivite, etkinlik, kampanya vb. türü faaliyetlere hiçbir suretle itibar edilmemelidir.

Teşkilat mensuplarımızın ve AK Parti sevdalılarının, bu tür; kongre sürecine zarar verme ihtimali de bulunan davranışlardan özellikle kaçınması gerekmektedir.

Kamuoyuna saygıyla duyurulur.


Kaynak: İHA

Yorum Gönder