banner162
MHP İl Başkan'ı Ömer Süslü'den Çok Sert Açıklama

BBP'li Samsun milletvekili adayı Hüseyin Köz, MHP'yi bölücülükle suçladı, ortalık karıştı. Köz'ün "Milleti bölerek milliyetçilik olmaz" ifadelerine MHP Samsun İl Başkanı Ömer Süslü'den çok sert yanıt geldi. Süslü, "MHP'yi bölücülükle suçlamak, hadsizlik, densizlik, ahlaksızlık, terbiyesizliktir" dedi

23 Eylül 2015 Çarşamba 12:07
MHP İl Başkan'ı Ömer Süslü'den Çok Sert Açıklama
 SAMSUN HABERBBP'li Samsun milletvekili adayı Hüseyin Köz, MHP'yi bölücülükle suçladı, ortalık karıştı. Köz'ün "Milleti bölerek milliyetçilik olmaz" ifadelerine MHP Samsun İl Başkanı Ömer Süslü'den çok sert yanıt geldi. Süslü, "MHP'yi bölücülükle suçlamak, hadsizlik, densizlik, ahlaksızlık, terbiyesizliktir" dedi

 

1 Kasım seçimleri öncesi milletvekili adaylarını tanıtan Büyük Birlik Partisi'nin, aday tanıtımı sırasında söz alan 1. sıra adayı Hüseyin Köz, MHP'yi hedef aldı. Sarf ettiği sözlerle MHP-BBP kavgasının fitilini ateşleyen Köz, MHP camiasını da ayaklandırdı.

 

KAVGANIN FİTİLİNİ ATEŞLEDİ

"MHP'de demokrasi yok. Bölen parçalayan anlayış var. Böyle milliyetçilik olmaz" diyerek MHP'yi bölücülükle itham eden Köz'e, Milliyetçi Hareket Partisi Samsun İl Başkanı Ömer Süslü'nün yanıtı da çok sert oldu. Süslü, "MHP'yi bölücülükle suçlamak hadsizliğin, densizliği, ahlaksızlığın ve terbiyesizliğin daniskasıdır. MHP bu ülkenin çimentosudur. Boşboğazlık etmekten başka ileriye gidemez" dedi.

 

'BBP BU ADAYA GEREKENİ YAPMALI'

“Böyle milliyetçilik olmazmış. Biz memleketi soyanlarla koalisyon kurmadığımız için mi milliyetçi olmuyoruz” diyen Süslü, "Bu sözleri sarf ettiğine göre mensubu olduğu partinin kimlerin yanında durduğunu bilmiyor demektir. BBP bu aday ile ilgili gerekeni yapmalı" diye konuştu.

 

BBP'YE ÇOK YAZIK

Büyük Birlik Partisi'nin 1. sıradan böyle bir adayı göstermesine şaşırdığını da kaydeden Süslü, "BBP'nin birinci sıra adayı eğer bu kadar cahil ve ahmaksa o partiye yazık. Aynı damardan beslendiğimiz bir siyasi partinin ve MHP'nin içinden çıkan çok değerli isimlerin içinde bulunduğu partinin 1. sıradan adaylık gibi önemli ulvi bir görevi böyle bir adama emanet etmesi gerçekten şaşırtıcı. Eminim bu durum bizim kadar BBP camiasını da üzmüştür diye düşünüyorum. Gerçekten BBP'ye yazık şu anda" ifadelerini kullandı.

 

BÖLÜCÜYDÜ DE NEDEN İTTİFAK İSTEDİLER?

Köz'ün "MHP ve BBP teşkilatlarının yüzde 98’i bu ittifaktan yanaydı ama ittifakı kurdurmayanlar vardı" sözlerine de yanıt veren Süslü, "BBP eğer siyasi rakip olarak MHP'yi görüyorsa yanlış yapıyorlar. Hüseyin Köz, MHP'ye bölen parçalayan parti diyor. Madem bölücü partiyiz de neden çok ittifak yapmak istemişler. Onlar da mı bölücü imiş? Bu sözlerinden dahi ne kadar yetersiz olduğu ortaya çıkıyor. Ben BBP'nin Genel Başkanının ve İl Başkanının Hüseyin Köz'ün sözlerinden sonra 'eyvah bu adam ne söylemiş böyle' dediklerini duyar gibiyim" dedi.

Kaynak: gazetegerçek

Yorum Gönder