banner162

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Genel Başkan Adayı Meral Akşener Sinop mitingi öncesi Samsun’a gelerek bazı açıklamalarda bulundu. Akşener, “Bu yürüyüş iktidar yürüyüşüdür" dedi.

31 Mayıs 2016 Salı 17:05
Meral Akşener Samsun'da

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Genel Başkan Adayı Meral Akşener Sinop mitingi öncesi Samsun’un Alaçam ilçesine uğradı. Büyük bir katılım ile karşılanan Meral Akşener burada bazı açıklamalarda bulundu. Zamanının kısıtlı olması nedeniyle Alaçam ilçesi girişinde kısa bir konuşma yapan Akşener, parti üyeleri ve davetliler tarafından Başbakan Meral” sloganlarıyla karşılandı.

MHP genel merkezi tarafından il başkanlıklarının kapatılması kararıyla ilgili eleştirilerde bulunan Akşener, "Bizi yönetenlerin, güç sahiplerinin 'Alternatif yok, muhalefet yok' diye alay eder gibi şikayetleriyle karşı karşıya kaldık. Şimdi önce kongremizi yapacağız. Önce küçük kurultayımızı yapacağız. Sonra Allah'ın izniyle MHP'yi arı gibi çalışan bir muhalefet partisi haline getireceğiz. 'Millet iradesine gidelim' diyorlar ya, diyeceğiz ki o zaman 'hadi bakalım millet iradesine.' Vallahi kaçacaklar, billahi kaçacaklar. Milletin iradesinden göreceksiniz kaçacaklar. Vesayet altında tanzim edilmiş bir muhalefet anlayışını ortadan kaldıracağız. Ülkemizin kardeşlik hukukunu, ekonomisini, dış politikasını, gençlerimizin umudunu yeni baştan canlandıracağız. Bakan çocuklarının değil vatan çocuklarının iş bulduğu, hayatını idame ettirdiği, milli gelirin eşit dağıtıldığı bir Türkiye'yi de inşallah iktidarımızda gerçekleştireceğiz. Bu yürüyüş iktidar yürüyüşüdür" şeklinde konuştu. 

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Genel Başkan Meral Akşener konuşmasının ardından Sinop'a hareket etti.


Kaynak: İHA

Yorum Gönder