banner162
Gençlik ve Spor Bakanı Kılıç:

Ankara'daki terör saldırısı;Bunların hepsi Türkiyemizin gücüne, demokrasisine, birliğine ve beraberliğine yapılmış saldırılardır. Biz bunların üstesinden bir ve beraber olarak geleceğiz. Türkiye'de son 13 yıl içerisinde ciddi sorunlar meydana gelmedi. Hatta Cumhurbaşkanımız, o zaman Başbakanımız 'bu finansal kriz Türkiye’yi teğet geçecek' dediğinde inanmamıştı bazıları ama öyle oldu çok şükür"

15 Ekim 2015 Perşembe 18:02
Gençlik ve Spor Bakanı Kılıç:
SAMSUN HABER - Gençlik ve Spor Bakanı Akif Çağatay Kılıç, Ankara'daki terör saldırısıyla ilgili, "Bunların hepsi Türkiyemizin gücüne, demokrasisine, birliğine ve beraberliğine yapılmış saldırılardır. Biz bunların üstesinden bir ve beraber olarak geleceğiz" dedi.

Bakan Kılıç, seçim çalışmaları kapsamında Tekkeköy Organize Sanayi Bölgesi (OSB) Müdürlüğünde fabrika sahipleri ile bir araya geldi. 

Sanayi bölgesindeki tesislerde üretilen ürünlerin Türkiye ve yurt dışında pazarlandığında Samsun'un isminin, tesislerin büyüdüğünü belirten Kılıç, AK Parti hükümeti döneminde her zaman özel sektör ve üst çatısı olan TOBB ile yakın işbirliği içinde çalıştıklarını anlattı.

Dünya piyasalarında yaşanan bir takım değişikliklerin, finans anlamındaki sıkıntıların zaman zaman gündeme geldiğini dile getiren Kılıç, "Türkiye'de son 13 yıl içerisinde ciddi sorunlar meydana gelmedi. Hatta Cumhurbaşkanımız, o zaman Başbakanımız, 'bu finansal kriz Türkiye’yi teğet geçecek' dediğinde inanmamıştı bazıları ama öyle oldu çok şükür" diye konuştu.

Kılıç, Türkiye'nin komşuları Suriye ve Irak'ın fiili olarak yönetilemez durumda olduğuna dikkati çekerek, şöyle devam etti:

"Bizler de bu gelişmelerden etkileniyoruz. Tabi özellikle ekonomik anlamda baktığımız zaman gerçekten bir dönem hızlı bir ivme ile ihracat yaptığımız Suriye ve Irak'ta bu sıkıntıların olması ekonomik anlamda etkiliyor. Ama alternatif pazarların bulunması çalışmaları yapılarak bunun bir nebze hafifletilmesi yönünde sizlerle beraber başarıya ulaştık. İstiyoruz ki bu sınırımızdaki sıkıntılar bir an önce aşılsın ve biz yine normal bir şekildeki dostane ilişkilerimize dönelim. Ama bu arada Suriye’de kendi halkını öldüren, zulmeden, bombalayan bir kişiyle de oturup bizim konuşmamız mümkün değil."

Suriye’den Türkiye'ye gelen mülteci sayısının 2,5 milyona ulaştığını vurgulayan Kılıç, "Türkiye bu mültecileri misafir edebilecek güçte. Avrupa’daki çok sınırlı sayıda göçün olması durumunda ne kadar büyük sıkıntılar yaşandığını hepimiz görüyoruz. Onun için gücümüzün, birliğimizin ve beraberliğimizin farkında olacağız" ifadesini kullandı.

Ankara'daki terör saldırısında hayatını kaybedenlere Allah’tan rahmet, tedavisi devam edenlere acil şifa dileyen Kılıç, "Bunların hepsi Türkiyemizin gücüne, demokrasisine, birliğine ve beraberliğine yapılmış saldırılardır. Biz bunların üstesinden bir ve beraber olarak geleceğiz" dedi.

AK Parti'nin 1 Kasım seçiminden tek başına iktidar olarak çıkacağına inandığını kaydeden Kılıç, gece gündüz demeden çalışmaya devam edeceklerini sözlerine ekledi.

Bakan Kılıç, daha sonra OSB'deki fabrikaları ziyaret etti, sıraya girerek yemek aldı ve işçilerle birlikte yedi.

Kaynak: Anadolu Ajansı

Yorum Gönder