banner162
CHP Samsun Milletvekili Aday Adayları Belirleniyor

Yüksek Seçim Kurulu’nun (YSK) seçimin yenileneceği tarih olarak 1 Kasım’ı belirlemesinin ardından partiler hazırlıklarını tamamlayarak milletvekili adaylarının başvurularını almaya başladı.

04 Eylül 2015 Cuma 10:37
CHP Samsun Milletvekili Aday Adayları Belirleniyor
 SAMSUN HABERYüksek Seçim Kurulu’nun (YSK) seçimin yenileneceği tarih olarak 1 Kasım’ı belirlemesinin ardından partiler hazırlıklarını tamamlayarak milletvekili adaylarının başvurularını almaya başladı.

AK Parti 3 Eylül tarihinde başvuru süresinin bitmesinin ardından aday adaylarının isimleri açıklanırken, CHP'de ise son başvuru süresi 7 Eylül Pazartesi saat 17.00'de sona erecek..


CPH'de milletvekili listelerinin genel merkez tarafından belirlenmesi öngörülüytor.

ADAYLARDAN ALINAN ÜCRETLER

Adaylık başvurusunda bulunan kadın ve gençlerden 2 bin 500 lira, diğer adaylardan ise 5 bin lira alınıyor. Engelli adaylardan herhangi bir ödenti talep edilmiyor. 7 Haziran seçiminde CHP'den aday olanlar da başvuru belgelerini CHP Genel Merkezi'ne ulaştırıyor.

Samsun'da şu ana kadara CHP'de aday adaylığı başvurusu yapan isimler:
Kemal Zeybek
Hayati Tekin
Neslihan Hancıoğlu
Cem Yılmaz
Necile Çokay

Milletvekili listesinde 5. sırada yer alan Şaban Sevinç, 8. sıradaki Şevki Yılmaz ve 9. sıradaki Mehmet Atalay sürenin olması nedeniyle aday adaylığı için kesin kararlarını vermediği ve düşündükleri belirtildi.

SÜRPRİZ ADAY OLABİLİR

 listede 7. sırada yer alan Atıf Tomrukçu'nun istifa etmemesi şaşkınlığa neden olurken, kendisi aday adaylığı için başvurmayan Tomrukçu'nun eşi Nurcuhan Tomrukçu'nun başvuru yapacağı öğrenildi.
Kaynak: Gazete Gerçek

Yorum Gönder