banner162
Bu filmin sonu uluslar arası ceza mahkemesi

CHP Samsun İl Başkanı Tufan Akcagöz, Tayyip Erdoğan ve ekibinin uluslararası ceza mahkemelerinde yargılanacağını iddia etti.

14 Temmuz 2016 Perşembe 11:29
Bu filmin sonu uluslar arası ceza mahkemesi
Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Samsun İl Başkanı Tufan Akcagöz yaptığı açıklamada "Bilindiği üzere Rusya Savunma Bakanlığı, geçen Aralık’ta verdiği brifingde, Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan ve oğlu başta olmak üzere ailesini, IŞİD’le petrol ticaretiyle doğrudan bağlantılı olmakla, ‘Suriye’nin zenginliğini çalmak’la suçlamış ve uydu görüntülerini yayınlamıştı.

Bu defa, Uluslararası Para Fonu IMF, Suriye ekonomisine yönelik hazırladığı ‘Suriye’nin Ekonomisi’ adlı raporda, Suriye hükümetinin IŞİD ve ülkenin kuzeyindeki Kürtlerle petrol satın alma anlaşması yaptığı iddialarına da yer vermiş ve IŞİD’in, günde 30 ila 80 bin varil ham petrolü Türkiye, Irak, Ürdün, Lübnan ve Suriye’de sattığına dair göstergeler bulunduğu belirtmiştir. Bu iddialar, Türkiye Cumhuriyeti hükümeti tarafından derhal cevaplandırılmalıdır. Bu iddia çürütülmediği takdirde, ülkemizin saygınlığı ve güvenilirliği, ciddi bir yara daha almış olacaktır. Bunun yanında, bu iddianın bir an için gerçek olduğunu düşünelim; Tayyip Erdoğan ve ekibinin yargılanacağı yer uluslararası ceza mahkemeleridir" dedi.

Kaynak: SamsunAjans.com.tr

Yorum Gönder