banner162
Bakan Kılıç: Sandıkta Cevap Vereceğiz

Gençlik ve Spor Bakanı Akif Çağatay Kılıç, 1 Kasım'da tek başına iktidar olmak üzere destek beklediklerini söyledi.

22 Ekim 2015 Perşembe 17:43
Bakan Kılıç: Sandıkta Cevap Vereceğiz
 Gençlik ve Spor Bakanı Akif Çağatay Kılıç, "Yurtdışında yaptıkları toplantıda Türk bayrağımızı o salonlarda kapatanlar, göstermemeye çalışanlar da kusura bakmasınlar, sandıkta cevabını alacaklar" dedi.


İlkadım ilçesinde bir restoranda muhtarlarla bir araya gelen Kılıç, burada yaptığı konuşmada, 1 Kasım'da tek başına iktidar olmak üzere destek beklediklerini söyledi. 


Türkiye'de 200'ün üzerinde gençlik merkezi bulunduğunu, bu sayının gelecek yıl 350'nin üzerine çıkacağını dile getiren Kılıç, gençlik merkezlerinin çocukların ve gençlerin gelişiminde etkili olduğunu vurguladı. 

bakan kılıç

Muhtarlardan, vatandaşlarda sandığa gitmeleri için duyarlılık oluşturmasını isteyen Kılıç, şöyle devam etti:


"Ülkemizdeki demokratik katılım oranı gerçekten baktığımız zaman bir çok Avrupa ülkesinden, ABD'den ve farklı yerlerdeki seçimlerden çok daha yüksek. Bunu da gözardı etmememiz gerekiyor. Bu ülkemizin demokrasisinin aslında ne kadar gelişmiş olduğunu, vatandaşımızın parlamento seçimlerine ve ülkenin yönetimine ne kadar büyük önem verdiğinin göstergesidir. Dolayısıyla yüzde 85 katılım seviyesinde olan 7 Haziran seçimlerinin üzerine inşallah 1 Kasım seçimleri çıkacak. Baktığımızda gerçekten Avrupa'da çok daha düşük oranlarla genel seçimlere giriliyor ve çok düşük oranlar sonucu belirliyor."


-"Sandıkta cevabını alacaklar"


AK Parti'nin 7 Haziran seçimlerinde aldığı yüzde 41 oy oranının çok daha üzerine çıkmayı hedeflediklerini dile getiren Kılıç, "Bu ülkenin çıkarları için devletin büyümesi için çalışanların bizim başımızın üstünde yeri var ama gidip de örneğin yurtdışında yaptıkları toplantıda Türk bayrağımızı o salonlarda kapatanlar, göstermemeye çalışanlar da kusura bakmasınlar, sandıkta cevabını alacaklar çünkü bu ülkenin birliğine, beraberliğine, kardeşliğine hiç kimsenin hiçbir şekilde laf uzatmasına, el uzatmasına müsaade etmeyiz, etmedik bu güne kadar" diye konuştu.

Yorum Gönder