banner162
Bakan Işık Nikah Şahidi Oldu

Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Işık nikah şahidi oldu.

08 Ağustos 2015 Cumartesi 12:43
Bakan Işık Nikah Şahidi Oldu

SAMSUN AJANS - Gümüşhane Belediye Başkanı Ercan Çimen'in kızı Hatice Dilek Çimen ile Fatih Yayla'nın Balyemez Konağında gerçekleştirilen nikah törenine katılan, Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Fikri Işık, nikah şahitliği yaptı.


Çimen'in kıydığı nikahta, çiftin şahitliğini İSTAŞ AŞ Genel Müdürü Osman Akgül, Fikret Çimen, Fazlı Erdoğan, Ertürk Çimen, Lütfü Yücelik, Fikret Yayla, Mükerrem Yayla ve Hikmet Tarakçı'nın yanı sıra Bakan Işık, Vali Yücel Yavuz ve AK Parti Gümüşhane Milletvekili Kemalettin Aydın yaptı.


Başkan Çimen, nikah akdini gerçekleştirdikten sonra evlilik cüzdanını çifte vermesi için Bakan Işık'a teslim etti.Işık, genç çifte, "Bu ailenin ömür boyu mutlu olması en büyük temennimiz, Rabbimizden de niyazımızdır. Allah en kötü gününüzü bugünkü gibi kılsın"diyerek en son mutluluklar diledi.


Sünnetullah gereği hayatta bazen neşe bazen ise keder olacağına dikkati çeken Işık, "Karşılaşacağınız zorluk ve sıkıntıları aşmanın bir tek yolu var o da birbirinize her geçen gün artan sevgi ve muhabbetle bağlanmaktır. Eğer sevgi olmasaydı dünya olmazdı. Rabbimizin peygamberimize sevgisi olmasaydı kainat yaratılmazdı" diye konuştu.


Işık, Allah'ın gençlerin kalplerine Hazreti Adem ile Hazreti Havva arasındaki gibi sevgi nasip etmesini diledi ve evlilik cüzdanını geline verdi.Işık, gelin ve damadı kutladıktan sonra törenden ayrıldı.

Yorum Gönder