banner162
Vali Şahin Samsun 19 Mayıs Stadyumu’nda İnşaatını İnceledi

Samsun 19 Mayıs Stadyumu ne zaman açılacak? Samsun Valisi İbrahim Şahin, inşaatı devam eden Samsun 19 Mayıs Stadyumu’nda incelemelerde bulundu.

20 Haziran 2016 Pazartesi 16:25
Vali Şahin Samsun 19 Mayıs Stadyumu'nda İnşaatını İnceledi
 Samsun Valisi İbrahim Şahin, inşaatı devam eden Samsun 19 Mayıs Stadyumu’nda incelemelerde bulundu. Tekkeköy ilçesinde yapımı süren Samsun 19 Mayıs Stadyumu’nu ziyareti esnasında Vali İbrahim Şahin’i Tekkeköy Gençlik Hizmetleri ve Spor İlçe Müdürü Ziya Aydın ve inşaat mühendisleri karşıladı.

Vali Şahin Samsun 19 Mayıs Stadyumu’nda İnşaatını İnceledi

UEFA EURO 2020 standartlarına göre yapılan 33 bin 919 kişilik son teknoloji ürünü akıllı Samsun 19 Mayıs Stadyumu inşaatında incelemelerde bulunan Şahin, stadyumu gezerek çalışmalar hakkında yetkililerden bilgi aldı. 

Vali İbrahim Şahin, Samsun 19 Mayıs Stadyumu’nda yaptığı incelemelerin ardından ilçeden ayrıldı.

ŞİRKET İFLAS ETMİŞTİ
Samsunspor’da stat bilmecesi devam ediyor. Kulüp yöneticileri ve stadı yapan firma tarafından daha önce yapılan açıklamalara göre Samsunspor’un geçen sezonun ikinci yarısında maçlarını yeni statta yapması gerekiyordu. Fakat çatıyı yapan şirketin iflas etmesi üzerine çalışmaların aksadığı ve stadın 2016-2017 futbol sezonunda hizmet vermeye başlayacağı belirtilmişti.

Vali Şahin Samsun 19 Mayıs Stadyumu’nda İnşaatını İnceledi

İKİNCİ YARIYA BELKİ
Statta yapılan çalışmaların yetişmemesinden ve zeminin dahi yerleştirilmemesinden dolayı Samsunspor taraftarına bir üzücü haber daha geldi. Koltukları da konulmayan stadın yeni sezona yetişemeyeceği ifade edildi. Samsunspor’un ikinci yarıda Tekkeköy’deki stada geçmesi beklenirken Kırmızı-Beyazlı taraftarlar maçların tamamen eski statta oynanmasından yanalar. 

Yorum Gönder