banner162

Üni-Sam Fikir Oluşumu Gazi Sahnesi'nde 1.Kongresini Gerçekleştirdi.

21 Temmuz 2015 Salı 11:21
Üni-Sam 1.Fikir Kongresi
Samsun Haber -  Üni-Sam Fikir oluşumu Gazi Sahnesi'nde 1.Fikir Kongresini gerçekleştirdi.


Üni-Sam Fikir Oluşumu'nun düzenlemiş olduğu 1.Fikir Kongresi  dün Gazi Sahnesi'nde gerçekleştirildi. Kongreye 150 Üniversiteli Samsunspor'lu katıldı.Düzenlenen fikir kongresine Üni-Sam arafından Başta Samsun Valisi İbrahim Şahin'in olmak Üzere, Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz, İlkadım Belediye Başkanı Erdoğan Tok, Atakum Belediye Başkanı İshak Taşçı, Şehirdeki Bürokrasiler ve Samsunspor Yönetim Kurulu'na ayrı ayrı davetiye yollandı.

Gerçekleştirilen bu Kongreye davetiye yollanan bürokrasilerden kimsenin katılmaması gözlerden kaçmadı. Samsunspor Yönetim Kurulu'ndan dahi davetiye yollanmasına karşın kimsenin gelmemesi ise şaşırtan ayrı bir durumdu.

Davet edilen bürokrasilerden Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz, İlkadım Belediye Başkanı Erdoğan Tok ve Atakum Belediye Başkanı İshak Taşçı çiçek yolladı.

Ayrıca İlkadım Belediye Başkanı Erdoğan Tok, Üni-Sam'ın düzenlemiş olduğu Fikir Kongresi için, salon konusunda yardımcı olmasından dolayı Üni-Sam Ailesi Başkan Tok'a teşekkür etti.

Kongrenin Amacı Samsunspor'a düşük maliyetlerle sabit Bir gelir sağlayan projelerin tanıtılmasıydı.

Kongre Programı 
2- Üni-Sam Manifesto Okunması    
3- GNL. SRML. Mustafa Samancı'nın Tanıtım Konuşması  
4- Gerçekleştirilen Projelerin Sunumu 
5- Gerçekleştirilme Aşamasındaki Projelerin Sunumu 
6- Gerçekleştirilmesi Hedeflenen Projelerin Sunumu 
7- Basında Üni Sam 
8- Kapanış Konuşmaları

Üni-Sam Genel Sorumlusu Mustafa Samancı'nın Konuşması

Öncelikle toplantımıza icabet eden siz değerli büyüklerimize ve kardeşlerimize ayrı ayrı teşekkürlerimi sunuyorum. Sizler buraya gelerek, bizlere Samsunspor'un geleceği adına umut aşıladınız.

    Bundan tam 3 yıl önce Temmuz ayında 3 arkadaşımız tarafından kurulan bu oluşumun, bu kadar kısa süre içerisinde bu  denli büyük organizasyonlar yapabileceğini bizler hayal dahi edemezdik.

    Ben yaklaşık 6 yıldır gurbette olduğum için, Samsunspor'u  gurbette yaşamanın ne demek olduğunu en iyi bilenlerdenim. İşte, bizimde,  asıl amacımız, Türkiye'nin her ilinde okuyan Samsunsporlu kardeşlerimizi tek bir çatı altında toplamaktı.  Allah'a şükürler olsun ki bu amacımızı çok kısa bir sürede başararak büyük bir birliktelik sağladık.

    Bünyemizde,Doktor, Avukat,Mühendis, Yönetici, İktisatçı ve diğer meslek grupları olmak üzere bu bölümleri okuyan bir çok arkadaşımız var. Emin olun ki ben ve diğer arkadaşlarım kendi alanlarımızda farklı şekillerde Samsunspor'a hizmet edecek ve katkı sağlayacağız. 

    Caner arkadaşımızın sizlere sunumda da bahsedeceği gibi, Samsunspor menfaatleri doğrultusunda gerçekleştirdiğimiz ilk proje de ,İlk atkılarımızı çıkarttık ve  çıkarttığımız bu  atkıları Samsunspor store'a bağışlayarak, naçizane bir ek gelir oluşturmak istedik. Üni-sam'ın manifestosunda da yazdığı gibi, bizim her projemiz Samsnspor'un menfaatleri doğrultusunda gerçekleşmiş ve gerçekleşmeye de devam edecektir.

    Düzenlediğimiz iftar organizasyonları ile bağlarımızı güçlendirdik, gelenekselleştirdiğimiz halı saha turnuvaları ile yaz günlerinde de Samsunspor'u hafızalarda tuttuk. Köy okullarına yaptığımız yardım projeleri ile küçük kardeşlerimizi sevindirip, Samsunspor sevgisi aşıladık. Belirtmek isterim ki, Vezirköprü de bir köy okuluna yaptığımız yardım projesinin ardından o okulda ki genç kardeşlerimiz 23 Nisan etkinliklerine Samsunspor formaları ile katılarak bizleri duygulandırdı ve gururlandırdı. Başka takım atkını getir , Samsunspor atkını al kampanyamız ile, Samsunda başka takım tutan herkese Samsunspor atkılarını ücretsiz verdik ve Ulusal Spor basınınında gündeminde yer aldık.Böylelikle  istedik ki bu şehirde başka takım tutulmasın.

    Bizler Samsunspor'u babalarımızın, abilerimizin anlatımlarıyla dinledik ve öğrendik. Yıllardır Samsunspor'un sahipsiz bırakıldığı ezberletildi, öğretildi bizlere. İşte bizler Üni-Sam'a bu yüzden sahip çıktık. İşte bizler bu yüzden Üni-Sam'ı sahiplendik. Dedikki, Zaten Samsnspor da tribün faaliyetlerini en iyi şekilde gerçekleştiren gruplarımız var. Ve eksiğin ne olduğu sorusunun cevabını aradık. Aslında cevap çok basitti. Samsunspor'un en büyük ve belki de tek eksiği, Sabit gelir kaynaklarının ve gerekli desteğin bulunmamasıydı. Ayrıca , Türkiye de futbol basamaklarında hiçbir mevkii de, Samsun'u seven ve Samsunsporlu olan bir tane de şahıs yoktu. Kısacası Samsunspor yıllardır,  Sahipsizdi… İşte biz eksiğin ne olduğu sorusuna cevap bulduğumuz o gün, bir yemin ettik ! Ve dedikki, Bizler okuyacağız, sorgulayacağız. Okuyacağız, çünkü Samsunspor'umuzun sahipsiz olduğu mevkilere sahip olacağız ! 

    Ve bugün, bu yeminin üzerinden 2 yıl geçti. Çok şükür ki , Bizler gerçekleştirdiğimiz projeler ile Samsun ve Samsunspor ismini  her saniye gündemde tuttuk. Hem kendi şehrimizde, hem Türkiye'nin diğer illerinde her saniye, Samsunspor'u yaşadık ve yaşattık. Futbolcularımız gittikleri her ilde Üni-Samın temsilcileri ile karşılaştı. 

    Bugün sizlere, gerçekleştirdiğimiz ve gerçekleştirmek istediğimiz projeleri sunacağız. Belki sizler, bizlerin bu projeleri gerçekleştireceğine inanmayacaksınız. Belki de bugün buraya gelmeyen büyüklerimiz bu projelerin gerçekleşmesine destek olmaktan kaçınacaklar. Ama bilin ki, bizler, projelerin gerçekleşmesi için ne gerekiyorsa yapacağız. Gerektiği takdirde kapı kapı dolaşıp, gerekli merciilere projelerimizi sunacağız. Ve bir gün bir Samsun sevdalısı bizim bu projelerimize güvenip gerekli çalışmaları yapacak. Bizler, geleceğe umutlu bakıyoruz. Sizlerde Üni-Sam'a umutlu bakın. Unutmayın, burada ki gençler, Samsunspor'u  hiçbir başarısı yokken sevdiler. Unutmayın, buradaki gençler Samsunspor'u gurbette yaşayarak sevdiler.  Sizce bu gençler, bu kulübün düzlüğe girdiğini görmeden ölürler mi ?ÜNİ-SAM FİKİR KONGRESİ MANİFESTO KONUŞMASI ÜNİ-SAM GENEL SORUMLUSU MUSTAFA SAMANCI'NIN KONUŞMASI
Kaynak: SamsunAjans.com.tr

Yorum Gönder