banner162
Ümit Özat: Takımda Hiç Kimse Dokunulmaz Değil

Samsunspor Teknik Direktörü Ümit Özat, 1461 Trabzon maçını kazanmalarına rağmen eksiklikleri ve kendilerini geliştirmeleri gereken noktalar olduğunu söyledi.

27 Eylül 2015 Pazar 11:25
Ümit Özat: Takımda Hiç Kimse Dokunulmaz Değil
SAMSUNSPOR HABER - Samsunspor Teknik Direktörü Ümit Özat, 1461 Trabzon maçını kazanmalarına rağmen eksiklikleri ve kendilerini geliştirmeleri gereken noktalar olduğunu söyledi.

Ersan ve Ercan gibi oyuncuları takıma kazandırdıkları için mutlu olduklarını dile getiren Özat, "Onlar da bu takımın değerlerinden olduklarını her geçen gün ispatlıyorlar. Bunlara Alperen ve Buğra'yı da eklersek, bir oyuncuya bağlı kalmayacağız. Pozisyon vermeden kendimizin yaptığı bir hatayla ikinci yarıya önde girecekken beraberlikle girdik ama sonuç iyi oldu. Galip gelsek de bu maçtan dersler çıkaracağız" diye konuştu.

Ümit Özat, ikinci yarının başında oyundan aldığı Ofeudu'nun sakatlığı ve performansına ilişkin bir soru üzerine, şu ifadeleri kullandı:

"Bir defa takımda kimse dokunulmaz değil. Bunu herkes bilecek. Futbol takımı içerisinde dokunulmaz birisi varsa o da teknik direktördür. Ona dokunursa yönetim dokunur, idari olarak. Hiçbir futbolcu vazgeçilmez değildir. Futbolcu değerini de bilecek, haddini de bilecek. Çalışan, mücadele eden sahada kalır, çalışmayan, mücadele etmeyen yanıma gelir. Orada da memnun olmayan tribüne gider.

Ofeudu bize çok maç aldı, bundan sonra da alacak. Sağlam olarak geri dönmesini istiyoruz. Çünkü ben yarım oyuncu istemiyorum. Hele sahada bandajlı oyuncu aslında hiç istemiyorum ama ben oyuncuma güvenmek zorundayım. Ona da güveniyorum. Ofeuda bir yıldız, bu ligin üstünde bir oyuncu ama bunu futbolculuğuyla değil, profesyonelliği, çalışması ve saha içindeki arkadaşlarına saygısıyla ispat etmek zorunda. Bir maç oynayan, 5 maç oynamayan oyuncuyu istemiyorum."

Özat, karşılaşmanın sonunda kırmızı kart gören Kone'ye de tepki göstererek, "Tasvip etmiyorum, rakibine vurmuş. Sıcağı sıcağına bir şey söylemedim. Kimsenin takımı bu şekilde eksik bırakmaya hakkı yok" dedi.


Kaynak: Anadolu Ajansı

Yorum Gönder