banner162

Tarihi günlerden birisini yaşayan Samsunspor'da , gözler bugün Tahkim Kurulu ve PFDK'dan gelecek kararlara çevrildi

17 Eylül 2015 Perşembe 11:39
Samsunspor'da Tarihi Gün
SAMSUNSPOR HABER -  Tarihi günlerden birisini yaşayan Samsunspor'da , gözler bugün Tahkim Kurulu ve PFDK'dan gelecek kararlara çevrildi.

Puan silme cezasına itirazı görüşecek olan Tahkim Kurulu, cezanın uygulanıp uygulanmayacağına veya ertelenmesine karar verecek. PFDK ise Şanlıurfaspor maçında yaşanan olaydan dolayı savunmayı inceleyip dosyayı karara bağlayacak.

CAMİA TAHKİME KİLİTLENDİ

Samsunspor için bugün tarihi günlerden biri yaşanacak. Çünkü Samsunspor'un hem puan silme cezası Tahkim Kurulu'nda görüşülecek hem de Şanlıurfaspor maçında yaşanan olaydan dolayı ceza alıp almayacağına PFDK tarafından karar verilecek. Samsunspor için birinci derece önemli konu puan silme cezası. Mali kriterlere uyulmadığı için geçmiş dönemlerde 4,  bu sezon ise 3 olmak üzere toplam 7 puan silme cezası alan Kırmızı-Beyazlı kulüp, konuyu Tahkim Kurulu'na taşımıştı. 

CEZALARA AYRI AYRI SAVUNMA HAZIRLANDI

Samsunspor Başkanı Erkut Tutu ve yönetiminin yanı sıra kulüp avukatları tarafından geniş kapsamlı savunma hazırlanıp cezanın uygulanmaması için Tahkim Kurulu'na itiraz yapıldı. Samsunspor, Tahkim Kurulu'na itiraz yaparak zaman kazandı, cezanın  şu ana kadar uygulanmamasını sağladı. İtiraz savunmasında dikkat çeken ayrıntılar var. Yönetim, her iki puan silme cezasına ayrı ayrı savunma hazırladı. Savunma dosyasında, 4 puan silme cezasının, verildiği sezon uygulanmadığı ve artık uygulanamayacağı vurgulandı. 

KARAR İHTİMALLERİ

Samsunspor Yönetim Kurulu, son olarak gelen 3 puan silme cezasınada ayrı bir dosya ile savunma verdi. Geniş kapsamlı hazırlanan savunmalar, Samsunspor'un elini güçlendirirken caima Tahkim Kurulu'ndan çıkacak sonuca kilitlendi. Eğer Tahkim Kurulu, Samsunspor'u haklı bulursa ceza uygulanmayacak. İtiraz reddedilirse ceza uygulanacak. Ayrıca borçların yapılandırılması için ek sürede verilebilir. Ancak cezanın ne zaman uygulanacağı henüz belirsiz. Tahkim'den cezanın önümüzdeki sezon uygulanması yönünde erteleme kararı da çıkabilir. 

GÖZLER PFDK'DA

Samsunspor, camiasının merakla beklediği bir konu ise Şanlıurfaspor maçında yaşanan olaydan dolayı ceza gelip gelmeyeceği. Tedbirli olarak disiplin kuruluna sevk edilen Kırmızı-Beyazlı kulüpte bekleyiş hakim. Profesyonel Futbol Disiplin Kurulu'da tıpkı Tahkim Kurulu gibi kararını bugün açıklayacak. Öğle saatlerinde toplanması beklenen kurul, dosyasıyı görüşecek ve Samsunspor'un savunmasını değerlendirecek.

Avukat Engin Tuzcuoğlu başkanlığındaki Tahkim Kurulu, Samsunspor'un itirazını değerlendirip karar verecek.

Kaynak : Haber Gazetesi / Muhammet Çavuşoğlu

Yorum Gönder