banner162
Samsunspor Türk futboluna "yıldız" yetiştirecek

Türk futboluna önemli futbolcular kazandıran Samsunspor, yeni yıldız oyuncular yetiştirmek için altyapıya büyük önem veriyor.

19 Mayıs 2015 Salı 12:27
Samsunspor Türk futboluna

Türk futboluna Tanju Çolak, Serkan Aykut, Celil Sağır gibi yıldızlar kazandıran, bu yıl genç takımlardan 11 oyuncuyu A takım kadrosuna katan Samsunspor, yeni futbolcular yetiştirmek için kolları sıvadı.

PTT 1. Lig'de mücadele Samsunspor'un teknik direktörü Erhan Altın, yaptığı açıklamada, altyapılarından yetişen oyuncuların gelecekte Türk Milli Takımı'nın değişmez oyuncuları arasında yer alacağına inandığını söyledi.

Genç oyunculara çok güvendiğini belirten Altın, "Samsunspor'un temeli çok sağlam. Hakikaten çok yetenekli oyuncular var. Yıldız ayrı bir şey yetenek ayrı bir şey. Yeteneğin vardır kendini yıldız yapmak için uğraşırsan o yeteneğini de kaybedebilirsin ama ikisini bir arada götürebilirsen o zaman başarılı olabilirsin. Ben oyunculara bunu aşılamaya çalışıyorum" diye konuştu.

Altın, futbolun enteresan bir oyun olduğunu kaydederek, "Futbolcu kendine iyi bakmak, iyi beslenmek, kültür seviyesini yükseltmek ve iyi çalışmak zorundadır. O zaman iyi bir yere varabilir. Gençlere, özellikle yıldız oyuncuların hayatlarını okumalarını tavsiye ediyorum. Bir Messi, Ronaldo veya Bale kolay olunmuyor. Bu oyuncuların nasıl yaşadıklarını, nasıl kendilerine baktıklarını, nasıl kendilerine hedef koyduklarını genç oyuncularımızın da öğrenmesi gerekiyor" ifadelerini kullandı.

 

"En büyük üzüntüm gençlere şans verememek"


Genç oyuncuların Samsunspor'un bir kaç yıl sonra takımın iskeletini oluşturacağını vurgulayan Altın, en büyük üzüntüsünün onlara çok fazla şans verememek olduğunu belirtti.

Samsunspor olarak bir hedeflerinin bulunduğunu dile getiren Altın, "Hedefe oynayan bir takımda gençlere şans verdiğimde hata yaptıklarında alacakları tepkiyle futbola küsebilirler. Genellikle rahat olduğumuz maçlarda şans tanımaya çalışıyorum. Sürekli altyapıdaki oyuncuları gözlemliyorum. Zaten şu an kadromuzda öyle oyuncular var ki Türkiye'de adını duyuracaklar. Büyük yıldız olacaklar" şeklinde konuştu.


Kaynak: Anadolu Ajansı
Anahtar Kelimeler samsunsporSamsun

Yorum Gönder