banner162

PTT 1. Lig ekiplerinden Samsunspor'un kulüp başkanı Erkurt Tutu, play-off'a kalmak için hafta sonu sahalarında Denizlispor ile yapacakları maçı kazanmak zorunda olduklarını söyledi.

22 Mayıs 2015 Cuma 12:22
Samsunspor play-off istiyor

Tutu, Nuri Asan Tesisleri'nde antrenman sırasında gazetecilere yaptığı açıklamada, Denizlispor'un ligde kalma savaşı verdiğini, kendilerinin ise play-off'a kalmak için mücadele ettiğini belirterek, "Denizlispor maçını play-off'a kalmak için mutlaka kazanmak zorundayız. Rakibimizin durumu bizi ilgilendirmiyor. Umarım galibiyeti alır, play-off hedefimize ulaşırız" dedi.

Futbolcuların her türlü sıkıntıya rağmen ligi buraya kadar getirdiklerini anlatan Tutu, şunları kaydetti:

"Bu maçta oyuncularımızdan daha çok taraftarlarımıza ihtiyacımız var. Bence maçı futbolcularımız değil taraftarlarımız kazanmalılar. Yani böylesi önemli bir maçta tribünleri tıklım tıklım doldurmaları ve oyuncularımıza moral vermeleri lazım. Taraftarımızın bu maçta da yanımızda olup, 90 dakika hiç ümitsizliğe kapılmadan takımı desteklemelerini istiyoruz."

Samsunspor, Denizlispor ile yapacağı maçın hazırlıklarını sürdürdü. Teknik direktör Erhan Altın yönetiminde Nuri Asan Tesisleri'nde yapılan antrenmanda, sakatlığı devam eden Mbilla, fizyoterapist eşliğinde çalıştı.


Kaynak: Anadolu Ajansı

Yorum Gönder