banner162

Samsunspor'da Transfer Tahtası Kapandı.

03 Temmuz 2015 Cuma 15:01
Samsunspor Camiası Şokta
 Samsunspor'da dün şok gelişme yaşandı. Geçen cumartesi düzenlemiş olduğu basın toplantısında Başkan Erkurt Tutu, eski futbolculara borçlardan dolayı kulübün büyük bir sıkıntı yaşadığını ve transfer tahtasının kapanma ihtimalinin dahi bulunduğunu söylemişti. Başkan Tutu, "Önümüzde transfere engel futbolcular var. Bunların bir an önce çözüme kavuşması gerekiyor" açıklamasında bulunmuştu. 


BAŞKAN UYARMIŞTI 

Günler öncesinden bu büyük tehlike kapıya dayanmış başkan isebir çok kez uyarıda bulunmuştu. Samsunspor için gecesini gündüzüne katarak çalışan Başkan İ.Erkurt Tutu ve ekibinin korktuğu başına geldi.  Kırmızı-Beyazlı ekibin hem yerli hem de yabancı eski futbolculara olan borçlarından dolayı transfer tahtasının kapandığı öğrenildi. Bu haber transferler için büyük çaba harcayan Başkan İ.Erkurt Tutu, yöneticileri ve Sportif Direktör Coşkun Zeren'i şoka uğrattı. 


TOPLAM 10 MİLYON LİRA

Başkan Tutu, "Bahia'ya  1 milyon 250 bin Avro, Nsumbu'ya 30 bin Avro, Dimitrov'a 50 bin Avro, Fink'e 450 bin Avro, Kere'ye 23 bin Avro, Valdamiro'ya 425 bin Avro ve Videoton Kulübü'ne de Pal Pazar'ın transferinden kalan 280 bin Avro borç var. Yine bir çok yerli oyuncuya da borçlar var. Şuan da yabancı oyunculara 6 milyon lira yerli futbolculara ise 4 milyon lira acil olarak ödeme yapmamız gerekiyor. "diyerek büyük tehlikenin kapıda olduğunu üstüne basa basa vurgulamıştı.  Kaleci Ahmet Şahin ve bazı eski futbolcuların bu listede olduğu öğrenildi. 

  

FEDERASYONA KOŞTU 

Çarşamba günü apar topar İstanbul'a giden Başkan İ.Erkut Tutu, Türkiye Futbol Federasyonu'na koştu. Tablonun iç açıcı olmadığını gören Başkan Tutu, kapanan transfer tahtasını açılabilmesi için neler yapılabileceği konusunuda tüm yolları denedi. Ancak durum sanılandan çok daha kötüydü ve Başkan Erkut Tutu, büyük yıkım yaşadı.  Tutu'nun transfer tahtasını yeniden açılması için kurmaylarıyla biraraya gelip şehrin dinamikleriyle görüşeceği ileri sürüldü .

Kaynak : Haber Gazetesi

Kaynak: SamsunAjans.com.tr
Anahtar Kelimeler

Yorum Gönder