banner162
Samsunspor küme mi düşüyor?

Samsunspor yönetimi, 2011-2012 döneminden gelen eski futbolcu borçlarından dolayı puan silme ve küme düşme cezaları ile karşı karşıya kaldıklarını açıkladı.

02 Ağustos 2016 Salı 22:29
Samsunspor küme mi düşüyor?
 Samsunspor yönetimi, 2011-2012 döneminden gelen eski futbolcu borçlarından dolayı puan silme ve küme düşme cezaları ile karşı karşıya kaldıklarını açıkladı.

Kulübün resmi sitesinden yapılan açıklama:

Kulübümüzün, yoğunlukla 2011-2012 döneminden gelen “Eski Futbolcu” borçları sebebi ile ciddi manada yaptırımlar ile karşı karşıya olduğunu daha önceki bildirimlerde duyurmuş, ancak detayları paylaşmamıştık.

Temmuz 2016 ayı başında eski başkan Sayın Kazım Yılmaz kendi isteği ile “alacaklarının bir kısmının ödenmesi karşılığında büyük bölümünü kulübe bağış yapacağı”nı ilan etmişti. Bunun üzerine yönetim kurulu olarak bu gelişmeyi bir “Basın Toplantısı” ile Samsun Spor kamuoyuna duyurmuş ve bunun Samsunspor için bir “Milat” olacağı tespiti ile Sayın Yılmaz’a kulübümüz adına teşekkür etmiştik.

Hemen ardından da futbolcuların avukat ve menajerleri ile irtibata geçilmiş ve yapılandırma anlaşmaları oluşturulmuştur. Büyük bölümü Sayın Yılmaz’ın kendi döneminden gelen bu futbolcu dosyalarının detaylarını aşağıda Samsunspor Kamuoyunun bilgisine sunuyoruz.CHF: İsviçre Frangı

Bu tablo ile birlikte üzülerek ifade etmek zorundayız ki, bugüne kadar (02.08.2016) Sayın Yılmaz’a anlaşmaya uyması için yaptığımız tüm çağrılar cevapsız kalmış, kendisine ulaşmak dahi mümkün olamamıştır. Dolayısı ile öngörülen anlaşma sonuçlanamamış ve bu anlaşmaya istinaden yapılan tüm özel yapılandırmalar devre dışı kalmak üzeredir.

Bu sebeple son derece akut durumda olan ve yukarıdaki tabloda dikkatlere sunulan dosyaların ödenmemesi durumunda her biri için ayrı ayrı PUAN SİLME ve LİGDEN DÜŞÜRME cezaları FIFA tarafından kulübümüz için uygulanacaktır.

Tüm iyi niyetimize ve çabalarımıza rağmen Süper Lig döneminde oluşan bu miktarı, kulübümüzün PTT 1.Lig bütçesi ile ödenme şansı bulunmamaktadır.


Kaynak: SamsunAjans.com.tr

Yorum Gönder