banner162
Samsun Kavak'a Cezaevi Yapılıyor

Samsun'un Kavak ilçesine Adalet Bakanlığı tarafından yapılması planlanan cezaevi için çalışmalar başladı. Kavak cezaevi 1.000 kişilik kapalı, 500 kişilik kadın ve 500 kişilik de çocuk olmak üzere toplamda 2000 kişilik olacak.

15 Ağustos 2016 Pazartesi 15:43
Samsun Kavak'a Cezaevi Yapılıyor
Samsun'un Kavak ilçesine Adalet Bakanlığı tarafından yapılması planlanan cezaevi için çalışmalar başladı.

Kavak'ta istihdam sorununa yönelik ciddi çalışmaların yanı sıra cezaevinin de yapılacak olması ilçe halkının yüzünü güldürdü. Adalet Bakanlığı tarafından yapılacak olan cezaevinin 2 bin kişi kapasiteli açık cezaevi olacağını söyleyen Kavak Belediye Başkanı İbrahim Sarıcaoğlu konuşmasına şu şekilde devam etti; "İlçemizde ciddi anlamda istihdama yönelik çalışmalarımız var. İlçemize vatandaşlarımızın çalışabileceği iş sahaları kazandırmak için tüm girişimlerimizi sürdürüyoruz. Tüm kadastro işleri tamamlandı. En kısa sürede ilçemizde inşaat çalışmaları başlayacaktır" dedi.

Samsun Kavak'a Cezaevi Yapılıyor

Kavak'ın Büyümesi İle Alakalı Ne Kadar Argüman Varsa Kullanacağız

Sarıcaoğlu, "1980 lerde nüfusu 40.000 lerde olan Kavak bugün 20.000 lerde yani Kavak göç vermiş. Bu tür yerler yani bacasız fabrikalar'ın ilçeye katkısı büyük olacak. Adalet Bakanlığımıza arazi tahsis ettik. 1.000 kişilik kapalı, 500 kişilik kadın ve 500 kişilik de çocuk olmak üzere toplamda 2000 kişilik olacak. Buraya cezaevi gelmesi demek bir Kavak daha demek. İlçemizi dahada büyüteceği için önemsiyoruz yoksa gönül ister ki cezaevleri olmasın, cezaevlerine ihtiyaç duyulmasın buralar hep eğitim yerleri olsun ama buna da ihtiyaç varsa Kavak'ın gelişimi için buda gerekliyse biz o argümanı da kullanmak zorundayız" dedi. 

Samsun Kavak'a Cezaevi YapılıyorKaynak: SamsunAjans.com.tr

Yorum Gönder