banner162
İşte Halk Gazetesi ile Tekkeköy Belediyesi arasında geçenler

Tekkeköy Belediyesi Basın sorumlusu Muhammet Üstün, Halk Gazetesi ile Tekkeköy Belediyesi arasında geçekleri neden açık açık yazdı.

09 Haziran 2016 Perşembe 11:47
İşte Halk Gazetesi ile Tekkeköy Belediyesi arasında geçenler
Tekkeköy Belediyesi Basın sorumlusu Muhammet Üstün sosyal medya hesabında, Halk Gazetesi ile Tekkeköy Belediyesi arasında geçekleri neden açık açık yazdı.

İşte o yazı:

Her Şey 19 Mayıs İlanı İle Başladı…

Yaklaşık bir aydır halk gazetesinin Tekkeköy Belediyesi ve Tekkeköy Belediye Başkanı Sayın Hasan Togar’ı karalama haberlerine üzülerek şahit olmaktayız. Bugün de halk gazetesi genel yayın yönetmeni sayın A. Yener Cabbar bize köşesinde yer vermiş bizim adımızı zikretmiş, peki bizim halk gazetesi ile aramızda ne oldu bu gün herkes bana bu soruyu soruyor. Bir de benim ağzımdan dinleyin bakalım aslında ne olmuş, 24 aydır bizimle alakalı haber yapmayan halk gazetesine ne olmuşta bizimle alakalı karalama haber yapmaya başlamış.

"Tekkeköy’ü Biliyorsun Havası Kirli Suyu da Kirlidir Mutlaka"

Yaklaşık bir ay önce Tekkeköy Belediyesi basın biriminden bütün medya organlarına bir haber servis ediliyor. Haberin içeriği sivrisinek larva ilaçlaması ile alakalı. Nedense 24 aydır hiçbir haberimize yorum katmayan ve bize methiyelerle köşelerinde yer veren halk gazetesi bu haberi “Tekkeköy’ün Suları da Kirli” diye manşete taşıdı. Ama ilginçtir manşet bu haberin içeriği tamamen bizim basın birimi arkadaşların gönderdiği metin. Kopyala yapıştır yani.

Ben de bu haberi halk gazetesinde görünce görevim gereği ve de bir Tekkeköylü olarak halk gazetesi reklam müdürünü aradım ve bu haber ile alakalı şunları söyledim “Bakın Tekkeköy’ün havası kirli olabilir ama suyunun kirli olduğunu nereden biliyorsunuz elinizde bununla alakalı bir sonuç var mı?” diye sordum. O da konuyla alakalı bilgisinin olmadığını bana birini verdi. Telefona kim olduğunu tam hatırlamıyorum ama herhalde ya haberi yapandı ya da yazı işleri müdürü. Neyse aynı soruyu bu arkadaşa da sordum oda bir şey demedi sizi bu konuyu öğrenip döneceğim dedi. Bu konuşmalar sabah saatlerimde oluyor.

Saat akşam 5 civarı halen beni arayan soran olmadığı için gayet doğal bir şekilde halk gazetesine gittim. Kendimi tanıttım arkadaşlar beni tanıyanlar hoş geldiniz dedi ben de yener beyle görüşmek istediğimi söyledim. Bu arada halk gazetesini bilmeyenler için anlatıyorum ince koridor sol taraf personellerin olduğu yerler tam karşınızda da yener beyin ofisi var. Ben yener beyin kapısının açık olduğunu gördüm yanında biri vardı personelden mi yoksa başka birimiydi göremedim. Bana yener beyin toplantıda olduğu söylediler ve beni yazı işleri müdürünün yanına aldılar. Ben de bu gün sizinle mi görüştüm bana dönecektiniz halen dönmediniz bu haberi nasıl yaptınız hangi belgeye dayanarak yaptınız gibi sorular sormaya başladım ama ben sordum ben dinledim. Oradan biri abi Tekkeköy’ü biliyorsun havası kirli suyu da kirlidir mutlaka dedi bende ona tamam hava kirli onun ölçümleri yapılıyor ama suyun kirli olduğu bana ispat edin dedim. Bu arada bana Yener Beyin toplantısı uzadığını ve benimle görüşemeyeceğini söylediler. Bu arada o bizim konuşmalarımızı duyuyordur mutlaka çünkü odasının tam yanı. Tabi benim daha orada bekleme me gerek kalmamıştı bende gayet normal bir şekilde bundan sonra halk gazetesi ile olan ilişkilerimizi gözden geçireceğiz diyerek oradan ayrıldım.

"Liseli Aşklar Gibi Başkanı Aramış"

Tabi yener bey boş durur mu hemen belediye başkanını aramış cevap vermeyince msj atmış liseli âşıklar gibi benim muhatabım senin basın danışmanın değil diye.

Evet, yener bey ben senin muhatabın olmayabilirim ama nezaket icabı da olsa insan bir hoş geldin derdi. Ya da bir şeyler konuşuyorsun senin bir sıkıntın mı var diye sorardı sanki daha önce hiç teşviki mesaimiz olmamış gibi. Önce insan olmak lazım diye düşünüyorum.

Birkaç gün sonra 19 Mayıs Bayramı ilanı var bende basın birimindeki arkadaşlara dedim ki halk gazetesine ilan vermeyin

İşte her şey bundan sonra başladı

Reklam vermediğimiz için yaklaşık 1 aydır temcit pilavı gibi aynı haberi yapıyorlar.

Hem benim ilçem hakkında karalama haber yapacaksın hem de sana dur bu haberlere devam et deyip birde seni ödüllendirecektik öyle mi.

Siz ilk önce benim sorduğum sorulara cevap verin, yaklaşık 1 ay oldu halen suların kirli olduğuyla alakalı haberinizin belgelerini yayınlamadınız. Kusura bakma yener bey bizim üzerimizden holding lere vuracaksın onlardan para koparmaya çalışacaksın parasını bizden alacaksın öyle yağma yok. Sen beni yeterince araştırmamışsın herhalde birkaç meslektaşına sorsan söylerdi sana. Benim bu işi de isteyerek yapmadığımı da her kez biliyor bizim gibi adamlardan ancak SIRDAŞ olur ama sizin gibilerden …………. Siz ve sizin gibiler bu basın camiasına zarar vermektedir.Kaynak: SamsunAjans.com.tr

Yorum Gönder