banner162
Başkan Yılmaz: Bu coğrafyada yaşamanın bir bedeli var

Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz, “Neden 2023” konulu konferansta yaptığı konuşada, “Bu topraklarda, bu coğrafyada yaşamanın bize dayattığı bir bedel var. Bizde o bedeli ödüyoruz" dedi.

03 Ağustos 2016 Çarşamba 11:14
Başkan Yılmaz: Bu coğrafyada yaşamanın bir bedeli var
 Samsun Valiliği himayesinde ve Atakum Belediyesi ve Türkiye Gençlik Vakfı (TÜGVA) Samsun İl Temsilciliği katkılarıyla “Neden 2023” konulu konferans düzenlendi. Konferansa Cumhurbaşkanı Başdanışmanı İhsan Şener konuşmacı olarak katıldı.

Büyükşehir Belediyesi Sanat Merkezi’nde düzenlenen konferansa Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın Başdanışmanı İhsan Şener’in yanı sıra Samsun Valisi İbrahim Şahin, AK Parti Samsun Milletvekili Orhan Kırcalı, Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz, İl Emniyet Müdürü Vedat Yavuz, Atakum Kaymakamı Ali Bakoğlu, Atakum Belediye Başkanı İshak Taşçı, İlkadım Belediye Başkanı Erdoğan Tok, Canik Belediye Başkanı Osman Genç, Tekkeköy Belediye Başkanı Hasan Togar, ilçe belediye başkanları, Baro Başkanı Kerami Gürbüz, TÜGVA Samsun İl Temsilcisi Hakan Durmuşoğlu, kamu kurum ve kuruluş temsilcileri ve çok sayıda davetli katıldı.

BAŞKAN YILMAZ: “BU COĞRAFYADA YAŞAMANIN BİR BEDELİ VAR”

Bu coğrafyada yaşamanın bir bedeli olduğunun altını çizen Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz, “Bu topraklarda, bu coğrafyada yaşamanın bize dayattığı bir bedel var. Bizde o bedeli ödüyoruz. Bu bedeli ödemeye de devam edeceğiz. Ama biz topraklarda 2023’e, 2053’e, 2071’e giden süreçte Allah’ın izni ile ne kadar bu coğrafyayı bize darda etmeye kalksalar, bu coğrafyada bir yıldızı parlayan ülke, bir yıldızı parlayan demokrasisini ilelebet yaşatacağız. Şehitlerimizin kanı yerde kalmasın diye yaşatacağız. Bize bırakılmış olan bu emaneti bizde bizden sonrakilerine teslim etmek için yaşatacağız. Bunun uğrunda çalışmamız gerekiyor” şeklinde konuştu.

Kaynak: SamsunAjans.com.tr

Yorum Gönder