banner162
Vali Şahin'den yeni eğitim-öğretim yılı mesajı

Samsun Valisi İbrahim Şahin, öğrencilere, velilere, öğretmenlere başarılı bir eğitim öğretim dönemi geçirmeleri temennisinde bulundu.

28 Eylül 2015 Pazartesi 12:25
Vali Şahin'den yeni eğitim-öğretim yılı mesajı

SAMSUN HABER -  Samsun Valisi İbrahim Şahin, öğrencilere, velilere, öğretmenlere başarılı bir eğitim öğretim dönemi geçirmeleri temennisinde bulundu.

Vali Şahin, yaptığı yazılı açıklamada, uzun bir tatilin ardından bugün bir eğitim-öğretim yılına daha huzur ve güven içinde girmenin mutluluğunu yaşadıklarını bildirdi. 

İnsan hayatında aileden sonra en önemli basamağın okul olduğuna değinen Şahin, şunları kaydetti:

"Hayatımızın önemli aşamalarından biri olan eğitim-öğretim hayatında göstereceğimiz başarı, birer yetişkin olarak, yaşayacağımız hayatın temeli ve teminatı olacaktır. Çocuklarımızı ve gençlerimizi ne kadar iyi yetiştirebilirsek, onlara ne kadar çok imkan sunabilirsek, ülkemizin yarınları da o kadar parlak olacaktır. Eğitimin temel hedefi, sağlıklı, çalışkan, üretken, araştıran, soruşturan ve yorumlayan bireyler yetiştirmektir. Çocuklarımızı ve gençlerimizi bu özelliklere sahip, vatanımıza, milletimize, en önemlisi kendilerine yararlı bireyler olarak, geleceğe hazırlamak bizlerin vazifesidir. Samsunumuzda bu sene 46 bin 921 taşımalı olmak üzere toplam 246 bin 357 öğrencimiz eğitim görmeye başlayacağını belirtir, öğrencilerimizin, öğretmenlerimizin, tüm eğitim çalışanlarının ve ailelerimizin 2015-2016 eğitim-öğretim yılının verimli geçmesini temenni eder, sevgi, saygı ve başarı dileklerimi sunarım."


Kaynak: Anadolu Ajansı

Yorum Gönder