banner162
Vali Şahin'den Engelliler Haftası mesajı

Samsun Valisi Şahin Engelliler Haftası için bir mesaj yayımladı.

09 Mayıs 2015 Cumartesi 11:31
Vali Şahin'den Engelliler Haftası mesajı

Şahin mesajında; insanoğlunun ortak sorunu olan engelliliğin, sadece engellilerin ve ailelerinin içinde bulunduğu bir sağlık sorunu olmadığını, herkesi yakından ilgilendiren ve tüm bireylerin ortak çabasını gerektiren bir sosyal olgu olduğunu belirtti.

Engelli vatandaşların toplumsal hayata katılımlarının sağlanması ve hayat standartlarının yükseltilmesinin, çağdaş toplum anlayışının bir parçası olduğunu vurgulayan Şahin, şunları kaydetti:

"Devletimiz, engellilerin sosyal hayata katılımlarını sağlamak için hızlı ve yoğun çalışmalar yürütmektedir. Devletimiz bu kapsamda engelli çocukların eğitimleri, tedavileri için resmi ve özel eğitim kurumlarının açılmasına destek olmakta, ağır engelli vatandaşlarımızın yaşadıkları ortamlarda yakınları tarafından bakılmaları için bakım ücreti ödemekte, sosyal güvencesi olmayan engelli vatandaşlarımıza da aylık bağlamaktadır. Sevgili Samsunlu hemşehrilerim, unutmayınız ki engelli olmak kişinin tercihi değildir ve her birey engelli adayıdır. Onların yaşam şartlarının iyileştirilmesi her duyarlı vatandaşın önceliği olmalıdır. Bu duygu ve düşüncelerle, 10-16 Mayıs Engelliler Haftası'nı kutluyor, toplumumuzun ayrılmaz birer parçası olan engellilerimiz için çaba harcayan kamu kurumlarımıza, sivil toplum kuruluşlarımıza, hayırseverlerimize ve tüm engelli vatandaşlarımıza başarı, sağlık, huzur ve mutluluklar diliyorum."


Kaynak: Anadolu Ajansı

Yorum Gönder