banner162
Turkcell'den Samsun'a büyük yatırım

Turkcell Kurumsal Satış Direktörü Çağatay Aynur: ''Son 5 yılda Samsun'a 66 milyon liralık yatırım yaptık.''

22 Nisan 2015 Çarşamba 14:09
Turkcell'den Samsun'a büyük yatırım
Turkcell'in, şirketlerin sabit ve mobil teknoloji çözümlerini kullanarak, daha verimli, hızlı ve karlı çalışmalarını sağlamak ve öte yandan büyümelerine katkı vermek amacıyla düzenlediği ''İş’te Teknoloji Hamlesi''  toplantılarının 6.sı Samsun'da yapıldı.

Firmanın kurumsal müşterilerinin katıldığı ve moderatörlüğünü Kadir Çöpdemir'in üstlendiği toplantıda konuşan Turkcell Kurumsal Satış Direktörü Çağatay Aydın, Turkcell'in, kurumsal pazarın lideri olduğunu belirterek, bünyelerinde bulunan bin kişilik çağrı merkezi çalışanı ve 2 bin 200 kişilik kurumsal satış ekibi kadrosuyla, 520 binin üzerinde şirkete hizmet verdiklerini söyledi.

Mobil ve sabit iletişim teknolojilerinin şirketlere birçok fayda sağladığını ifade eden Aynur, ''2014 yılında ülke ekonomisine 1,8 milyar liralık katkı sağladığımız 'makinelerarası iletişim (M2M)' teknolojisiyle kurumsal müşterilerimize hesaplı, pratik, hızlı ve faydası kanıtlanmış çözümler sunuyoruz. Bugün Türkiye'de makinelerarası iletişim teknolojisinin kullanıldığı yaklaşık her 3 makineden 2'si Turkcell'li ve konusunda uzman 40 iş ortağımızla bin 500'ü aşkın proje gerçekleştirdik." dedi.

Aynur, konuşmasında 33 bin 500 kilometrelik fiber altyapılarının olduğunu vurgularken, ''İş'te teknoloji Hamlesi'' adını verdikleri yeni bir modelle Türkiye'de bir ilki gerçekleştirdiklerini belirterek, şirketlerin bilişim teknolojilerini etkin kullanımını sağlamayı amaçladıklarını söyledi.

Turkcell olarak Anadolu'nun her köşesinde önemli yatırımlar yaptıklarını ifade eden Aynur, Samsun'un bu illerden biri olduğunu ve son 5 yılda Samsun'da yaptıkları yatırımın 66 milyon lirayı bulduğuna dikkat çekti.

Kaynak: Anadolu Ajansı

Yorum Gönder