banner162
Türk Yıldızları Samsun'da büyüledi

Türk Hava Kuvvetlerine bağlı akrobasi timi Türk Yıldızları'nın 19 Mayıs Atatürk'ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı dolayısıyla Samsun'da yaptığı gösteri ilgiyle izlendi

19 Mayıs 2015 Salı 18:31
Türk Yıldızları Samsun'da büyüledi

Türk Hava Kuvvetleri'ne bağlı akrobasi timi Türk Yıldızları'nın, 19 Mayıs Atatürk'ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı dolayısıyla Samsun'da yaptığı gösteri nefes kesti.

Olumsuz hava şartlarına rağmen Samsun Çarşamba Havalimanı'ndan havalanan 7 uçağın yer aldığı Türk Hava Kuvvetleri'ne bağlı akrobasi timi "Türk Yıldızları", selamlama uçuşunun ardından flat paket uçuşu gerçekleştirdi.

Türk Yıldızları, Doğu Park ve etrafında toplanan protokol üyeleri ve binlerce kişiye unutamayacakları gösteri sundu. Park alanı ve etrafına toplanan binlerce kişi, uçakların yaptığı gösteriyi alkışladı.

Türk Yıldızları'nın lideri Yüzbaşı Osman Yığcı'nın uçuş sırasında telsizle irtibat kurarak protokol üyeleri ve Samsunluların 19 Mayıs Atatürk'ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı'nı tebrik etmesi, uzun süre alkışlandı.

 İlk kez uçtu

"19 Mayıs Atatürk'ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı" kapsamında Samsun semalarında gerçekleşen gösteride, ekibe 9 ay önce katılan Hava Pilot Binbaşı Esra Özatay da ilk kez görev aldı. Esra Özatay'ın (38), ekiple uyum içinde zor hareketleri başarıyla gerçekleştirmesi izleyenlerin takdirini topladı.  

Gösteriyi Samsun Valisi İbrahim Şahin, Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz, Garnizon Komutanı Tuğgeneral Yavuz Selim Kahveci'nin de aralarında bulunduğu protokol üyeleri de izledi.


Kaynak: Anadolu Ajansı

Yorum Gönder