banner162
Tufan Akçagöz: Samsun Tramvayına yapılan zam geri alınsın

CHP Samsun İl Başkanı Tufan Akçagöz, "15 gün boyunca sıkılmadan demokrasi nöbeti tutan halkımıza minnettarız, bu yüzden tramvay ücretine yapılan zamın geri alınmasını istiyoruz" dedi.

31 Temmuz 2016 Pazar 15:13
Tufan Akçagöz: Samsun Tramvayına yapılan zam geri alınsın
CHP Samsun İl Başkanı Tufan Akçagöz, "15 Temmuz Fetöcü darbe girişiminin ardından, tüm Samsun halkının birlik ve bütünlük içinde bir araya geldiğini ve aynı coşkuyu, aradan yaklaşık 15 gün geçmesine rağmen demokrasiye sahip çıkmak adına sürdürdüğünü görmek, hepimizi gururlandırmıştır. Samsun Cumhuriyet meydanında gerçekleşen etkinliklere katılımın kolaylaştırılması için Samsun Büyükşehir Belediyesi'nce saat 19.00 ile gece 01.00 arasında tramvay hizmetinin ücretsiz verilmesini de çok yerinde buluyoruz. Ancak hepinizin malumudur ki, çok kısa bir süre önce tramvay ücretleri zamlanmış ve biz bu zammı eleştirmiştik.

Ücretsiz hizmet verilebildiğine göre, zammın gereksiz olduğu da ortaya çıkmıştır. Bu nedenle, tramvaya yapılan zam geri alınmalı, Samsunlu hemşehrilerimizin bu ulaşım aracından Türkiye'nin ekonomik seyri ile doğru orantılı bir ücret ödeyerek yararlanmaları sağlanmalıdır. 

Kaynak: SamsunAjans.com.tr

Yorum Gönder