banner162
THY'den "Dünyaya Lezzet Sunuyorum" Projesi'ne destek

Samsun Milli Eğitim Müdürlüğü ve THY Samsun Müdürlüğü'nün işbirliği ile geliştirilen proje kapsamında, Altınkum Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi öğrencileri THY'nin Atatürk Havalimanı'ndaki Turkish Do&Co ikram hizmetlerine bir ziyaret gerçekleştirdi.

28 Nisan 2015 Salı 12:03
THY'den
Altınkum Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi öğrencileri, Samsun Milli Eğitim Müdürlüğü ile THY Samsun Müdürlüğü işbirliğinde geliştirilen "Dünyaya Lezzet Sunuyorum"

Samsun Milli Eğitim Müdürlüğü Ar-Ge birimince, sektörün ihtiyaç duyduğu nitelikli insan gücünün yetiştirilmesine katkı sağlamak için hazırlanan "Dünyaya Lezzet Sunuyorum" Projesi'ne destek veren THY, Altınkum Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi öğrencilerini tarifeli uçağıyla İstanbul'a götürdü.

Öğrencileri Çarşamba Havaalanı'ndan İstanbul'a uğurlayan Samsun Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Aydın Peker, bu projeyle birlikte, Samsun’da turizm ve otelcilik alanında eğitim gören öğrencilerin yemek hizmetleri alanında bilgi ve becerilerini arttıracağını, sektörel açıdan aranılan elemanlar haline gelmelerini sağlayacağını vurguladı.
 

Projeyle öğrencilerin kendilerini geliştirme fırsatı bulacağını ifade eden Peker,  ikram hizmetlerini ziyaretleri ile öğrencilere, mutfak araç, gereç ve ekipmanlarını kullanarak, hijyen kurallarına uygun yiyecek üretimi yapma ve servise hazır hale getirme çalışmalarını yerinde inceleme fırsatı sunulmuş olacaktır. Alanda öncü olan kuruluşta hizmet veren şef ve aşçılarla birlikte yapacakları çalışmalar, eğitim-öğretimlerine olan motivasyonlarını artıracaktır. Bu kapsamda projede emeği geçen arkadaşlarımıza ve katkı sağlayan THY Samsun Müdürlüğüne teşekkür ediyorum" diye konuştu.

Altınkum Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi'nde eğitim gören başarılı 10 öğrenci ile 2 öğretmen yaklaşık 1,5 saatlik uçuşun ardından indikleri Atatürk Havalimanı'nda 'yi ziyaret etti.

Üretim, operasyon, lojistik alanlarına ünite turu gerçekleştiren öğretmen ve öğrenciler, gezinin sonunda şeflerle birlikte pasta yaptı. Öğrenciler, İstanbul'daki programın ardından THY'e ait tarifeli uçakla Samsun'a döndü.


Kaynak: Anadolu Ajansı

Yorum Gönder