banner162
THY'den çocuk yolculara 'farkındalık' etkinliği

THY Samsun Bölge Müdürlüğü 23 Nisan dolayısıyla çocuk yolcular için 'farkındalık' etkinliği düzenledi.

23 Nisan 2015 Perşembe 18:02
THY'den çocuk yolculara 'farkındalık' etkinliği
23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı dolayısıyla THY Samsun Bölge Müdürlüğü tarafından, çocuk yolcular için farkındalık etkinliği düzenlendi.


THY Samsun Bölge Müdürü Arif Ali Gezmişoğlu yaptığı açıklamada, bu özel gün nedeniyle Samsun Çarşamba Havaalanı'nda aileleriyle seyahat eden çocuk yolcuların farklı olduklarını hissettirmeyi amaçlayarak, özel bir uygulama başlattıklarını söyledi.

Çarşamba Havaalanı'ndaki çocuk yolculara çeşitli hediyeler vererek bayramlarını kutladıklarını belirten Gezmişoğlu, şöyle konuştu:

''Tarihimizde 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı'nın ayrı yeri ve önemi vardır. Türkiye Büyük Millet Meclisi'nin açıldığı, Türk halkının milli mücadele içinde egemenliğini ilan ettiği bu günü, Mustafa Kemal Atatürk aynı zamanda geleceğin teminatı olan çocuklarımıza hediye etmiştir. Biz de THY Samsun Bölge Müdürlüğü olarak aileleriyle seyahat eden minik öğrencilerimizde, her zaman heyecanla hatırlayabilecekleri bir iz bırakmak istedik. Çocuklar için havaalanında uygun konseptle oluşturduğumuz alanda onlara özel check-in hizmeti sunduk. Günün anısına uçağa binmeleri ayrı bir yolculuk uygulaması ve özel kimlik kartları oluşturduk. Onların bu mutlu gününde farklı olmalarını istedik."

Gezmişoğlu, çocuk yolcuların ve ailelerin, başlattıkları bu uygulama nedeniyle memnun olduklarını da sözlerinin sonuna ekledi.


Kaynak: Anadolu Ajansı

Yorum Gönder