banner162
Tekkeköy Belediyesi yeni hizmet binasına geçiyor

Tekkeköy Belediyesi, Karadeniz bölgesinin en büyük kullanım alanına ve en büyük meydanına sahip olan yeni binası hizmete giriyor.

30 Ağustos 2016 Salı 13:42
Tekkeköy Belediyesi yeni hizmet binasına geçiyor
Tekkeköy Belediyesi, Karadeniz bölgesinin en büyük kullanım alanına ve en büyük meydanına sahip olan yeni binası hizmete giriyor.

16 bin beş yüz metre kare inşaat alanına ve 16 bin metre kare meydana sahip Tekkeköy Belediyesi yeni hizmet binası Karadeniz bölgesinin en büyük kullanım alanına ve meydanına sahip akıllı bina özellikleriyle hizmet vermeye başlayacağını  söyleyen Tekkeköy Belediye Başkanı Hasan Togar ‘‘Yeni hizmet binamız Samsun Ordu karayolu üzerinde Tekkeköy sapağının üç yüz metre sağında yer almaktadır. Belediye binamızın tüm inşaat çalışmaları artık tamamlandı. Binamız tüm donanımları ile hazır durumda. İçerisindeki mobilya aksamı da birkaç gün içerisinde tamamlanıp odalara yerleştirilecek. Binamızın çevre düzenlemesi ve peyzajı ile süs havuzlarının çalışmaları devam ediyor. Onlarda önümüzdeki günlerde tamamlanacak’’ dedi.

Tekkeköy Belediyesi yeni hizmet binasına geçiyor


Tekkeköy Belediyesi eylül ayı sonlarında yeni binasında hizmet verecek


Tekkeköy Belediye hizmet binasının eylül ayının sonlarına doğru yeni binasında hizmet vermeye başlayacağını ifade eden Başkan Togar ‘‘Belediyemizin tüm birimleri tek çatı altında bu binamızda toplanacak. Binamız her türlü teknolojik donanıma sahip olarak inşa edildi. Merkezi ısıtma ve soğutma sistemi, toplantı salonlarının yanında her türlü bilişsel teknolojik donanımı ile çağın şartlarına ayak uyduruyor. Yeni hizmet binamız çalışanların iş temposunu daha hızlandıracak. Her türlü alt yapıya ve donanıma sahip belediyemiz sayesinde Her şeyin en iyisine laik olan halkımıza daha kaliteli daha hızlı ve kesintisiz hizmet vereceğiz.


Tekkeköy Belediyesi yeni hizmet binasına geçiyor
Belediye binasının bulunduğu meydan 15 Temmuz demokrasi meydanı oluyor

Belediye hizmet binamızın üzerinde bulunduğu Karadeniz bölgesinin en büyük meydanın daha çok insanlarımızın aktif şekilde yararlandığı, gösteriler yaptığı, etkinlikler düzenlediği çok amaçlı kültür meydanı şeklinde düzenledik. Yine binamızın etrafında 5 bin metre karelik açık otopark ile bina altında 3 bin beş yüz metrelik kapalı otoparkımız bulunuyor. Belediyemizde işi olan vatandaşlarımız araçlarını rahatlıkla park edebilecekleri birçok alan mevcut. Belediye hizmet binamızın üzerinde bulunduğu bu meydanımıza 15 Temmuz demokrasi meydanı ismini verdik. Tüm açık hava mitingleri, toplantılar artık bu meydanımızda yapılacak. Aynı zaman da  15 Temmuz günü Milletimizin onurlu duruşuyla darbeyi önlemesi ve o esnada şehit düşen vatandaşlarımız her daim bu meydanda yaşatılacak.

Tekkeköy Belediyesi yeni hizmet binasına geçiyor
ÇAĞA VE TEKNOLOJİYE AYAK UYDURUYORUZ

Akıllı belediyecilik anlayışını adım adım faaliyete geçirdiklerini belirten Başkan Togar, "çağa ve çağın gereksinimlerine ayak uyduruyoruz ve artık bilgiyi yönetiyoruz. Samsun’da akıllı belediyeciliği, e imzayı, e belediyeciliği kullanan ilk belediyeler arasında yer alıyoruz. Artık insanlar belediyeye gelmeden birçok işlemini belediyemizin resmi internet sitesinden rahatlıkla ve kolaylıkla yapabiliyor. Bunca teknolojik alt yapıyı vatandaşlarımız ile buluşturarak halkımızın zaman kaybını önlemenin yanında tüm bilgilere kolayca ulaşmalarını da sağladık. Şimdide son teknoloji donanıma sahip belediye hizmet binamıza taşınarak tüm donanımları bir araya getirmiş olacağız. Yapmış olduğumuz anket ve kamuoyu çalışmaları neticesinde kamu yararı gözeterek binamıza taşındığımızda birçok yönden de tasarruf saplamış olacağız.  Elli bin nüfuslu ilçemize hizmet veren belediyemiz artık tek çatı altında tüm birimleri aynı bina içinde hizmet verecek. Böylelikle elektrik, su, ısınma, internet, personel, temizlik, yakıt gibi daha birçok harcama kalemi azalarak her ay belli oranda tasarruf sağlamış olacağız. Yeni hizmet binamız ilçemize ve Samsun’umuza hayırlı uğurlu olsun’’ şeklinde konuştu.Kaynak: SamsunAjans.com.tr

Yorum Gönder