banner162

Canik Başarı Üniversitesi, bir öğrencilerinin Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan için şiir okuduğu gerekçesiyle okuldan atılması gibi bir durumun söz konusu olmadığını bildirdi.

14 Mayıs 2015 Perşembe 18:07
Şiir okudu okuldan atıldı

Üniversiteden yapılan yazılı açıklamada, öğrencileri Fahad Alhamidi'nin, Erdoğan için okuduğu şiir nedeniyle okuldan atıldığı iddiasına ilişkin bugün bazı haberlerin yer aldığı ifade edildi.

Alhamidi'nin 2 Eylül 2013'te tam ücretli olarak inşaat mühendisliği bölümüne kesin kaydını yaptırdığı belirtilen açıklamada, söz konusu öğrencinin 2013-2014 eğitim-öğretim yılında üniversitenin yabancı diller okulu hazırlık sınıfını bitirdiği bilgisine yer verildi.

Açıklamada, Alhamidi'nin 2014-2015 eğitim-öğretim döneminde ise ders kaydını yenilemediği için bu eğitim-öğretim yılında üniversiteden eğitim alamadığı belirtilerek, "Ancak ilgili mevzuat uyarınca halen üniversitemiz öğrencisi olup, gerek üniversitemiz bilgi sisteminde gerekse de yükseköğretim bilgi sisteminde üniversitemiz öğrencisi olarak yer almaktadır" ifadeleri kullanıldı.

Alhamidi'nin ders kaydını yaptırdığı takdirde eğitim öğretim hizmeti almaya devam edebileceği belirtilen açıklamada, "Adı geçen öğrencimizin üniversitemizden atılması, özellikle de şiir okuması nedeniyle böyle bir davranışa maruz kalması gibi bir durum söz konusu değildir" ifadelerine yer verildi.

Açıklamada, söz konusu öğrenciye herhangi bir burs ödemesi yapılmadığı ifade edilerek, şunlar kaydedildi:

"Üniversitemize hiçbir zaman burs başvurusunda da bulunmamıştır. 2013-2014 öğretim yılında tam ücretli olarak kaydını yaptırdığından bursunun kesilmesi de söz konusu olmamıştır. Üniversitemiz her türlü siyasi görüşün dışında faaliyetlerine Anayasa, 2547 Sayılı Yükseköğretim Kanunu ve ilgili mevzuat hükümlerine uygun olarak devam etmektedir."


Kaynak: Anadolu Ajansı

Yorum Gönder