banner162
Şehit Arlı'nın adı Kavak'ta sokağa verilecek

Samsun'un Kavak ilçesinde belediye meclisi ekim ayı toplantısında Siirt'te şehit düşen Jandarma Er Emre Kaan Arlı'nın adının bir sokağa verilmesi kararı alındı.

08 Ekim 2015 Perşembe 14:14
Şehit Arlı'nın adı Kavak'ta sokağa verilecek
 SAMSUN HABER - Samsun'un Kavak ilçesinde belediye meclisi ekim ayı toplantısında Siirt'te şehit düşen Jandarma Er Emre Kaan Arlı'nın adının bir sokağa verilmesi kararı alındı.

Toplantıda, Yaşar Doğu Mahallesi'ndeki 104 numaralı sokağın isminin değiştirilerek, geçtiğimiz ağustos ayında Siirt-Pervari karayolunda, yol emniyeti için görevlendirilen unsurların geçişi sırasında, bölücü terör örgütü mensuplarınca önceden yol kenarına yerleştirilen el yapımı patlayıcının infilak ettirilmesi sonucu şehit olan Jandarma Er Emre Kaan Arlı'nın isminin verilmesi oy birliği ile karara bağladı.  Belediye Başkanı İbrahim Sarıcaoğlu, gazetecilere yaptığı açıklamada, "Şehitlerin, devlet büyüklerinin ve Kavak ilçesinden yetişmiş önemli kişilerin isimlerini Kavak'taki park, meydan, cadde, yol ve sokaklara vererek buralarda yaşatacağız. Bu ekim ayı toplantımızda da ilçemiz Atayurt Mahallesi'nden şehidimiz Emre Kaan Arlı'nın ismini Yaşar Doğu Mahallesi'ndeki 104 numaralı sokağa verdik" dedi.  Siirt'te şehit düşen Arlı, 20 Ağustos'ta ailesinin yaşadığı Kocaeli'de toprağa verilmişti.

Kaynak: Anadolu Ajansı

Yorum Gönder