banner162
Samsun'lular Terörü Lanetlemek İçin Sokağa Döküldü

Samsun'lular Terörü Lanetlemek İçin Sokağa Döküldü

08 Eylül 2015 Salı 22:28
Samsun'lular Terörü Lanetlemek İçin Sokağa Döküldü

  Samsun Haber Yurt genelinde yaşanan terör olayları sebebiyle Ülkü Ocakları Eğitim ve Kültür Vakfı Samsun İl Başkanlığı “Şehide Saygı, Teröre Lanet” yürüyüşü düzenledi.Katılım oldukçaa fazlaydı.

Öğretmenevi'nin oradan başlayan yürüyüş,  İstiklal Caddesi, Lise Caddesi ve Gazi Caddesi'nin ardından Atatürk Anıtı'nda son buldu.Yürüyüş boyunca terörü lanetleyen Ülkü Ocakları üyelerine Samsun’daki bazı sendika üyeleri de katıldı.

BASIN AÇIKLAMASI YAPILDI

Yürüyüşte İstiklal Caddesi üzerinde basın açıklaması yapan Ülkü Ocakları Eğitim ve Kültür Vakfı Samsun İl Başkanı Hüseyin Kürşat Geze, “Geçtiğimiz günlerde PKK tarafından Dağlıca’da gerçekleştirilen kahpe saldırıda Genelkurmay Başkanlığı’nın açıklamasına göre 16 kahraman askerimiz, bugünse Iğdır’da 14 polisimiz şehit olmuş ve onlarca askerimiz de yaralanmıştır.Yaşanan bu olay milletimizi çok büyük bir üzüntüye sevk etmiş, ciğerlerimizi sızlatmıştır”. Her yönüyle etkin bir terörle mücadele politikasının ortaya koyulmasının zaruri olduğunu ifade eden Geze, “Türk milletinin sabrını sınayanlar, gücünü test edenler mukadder yenilgileriyle muhakkak yüzleşecektir” diye konuştu. Yapılan basın açıklamasının ardından yürüyüşe devam eden ülkücüler, İstiklal Caddesi'nden Lise Caddesi'ne oradan Gazi Caddesine geçti ve Atatürk Anıtı'na kadar yürüyüş yapıldı. 

MHP İL BAŞKANI ÖMER SÜSLÜ DUA ETTİRDİ

MHP Samsun İl Başkanı Ömer Süslü'de yürüyüşe katılanlar arasındaydı. Vatandaşlarla beraber öğretmenevinden itibaren yürüyüşün sona ermesine kadar eşlik etti. Başkan Süslü, Atatürk Anıtı'na gelince vatandaşa dualar ettirdi. Ve yürüyüş sona erdi. Vatandaşlar yürüyüşün sona ermesinin ardından Olaysız bir şekilde dağıldı.

Kaynak: SamsunAjans.com.tr

Yorum Gönder