banner162
Samsun'lu Vatanseverler Teröre Lanet Yürüyüşü Gerçekleştirdi

Samsun'lu Vatanseverler sosyal medya üzerinde haberleşerek teröre lanet yürüyüşü gerçekleştirdi.

07 Eylül 2015 Pazartesi 16:59
Samsun'lu Vatanseverler Teröre Lanet Yürüyüşü Gerçekleştirdi
 Samsun Haber - Samsun'lu vatanseverler, sosyal medya üzerinden iletişime geçerek Cumhuriyet Meydanı'nda toplandı ve ŞEHİTLERİMİZ için bir yürüyüş gerçekleştirdi.

Hakkari Dağlıca Tabur Komutanlığı’dan operasyona gitmek üzere ayrılan askerlerin bulunduğu iki zırhlı araç, Yeşiltaş Köyü yakınlarında PKK’lı teröristlerin bombalı saldırısına uğradı. Teröristler, daha önce yola döşedikleri patlayıcıyı, askeri araçların geçişi sırasında uzaktan kumanda ile patlattı. Hakkari Dağlıca'da şehit ve yaralı askerlerin olduğu haberinin ardından Türkiye'nin dört bir yanında  vatandaşlar gecenin geç saatlerine aldırmadan ''teröre tepki'' yürüyüşü düzenledi. Türkiye'nin dört bir yanında  ''teröre tepki''  yürüyüşleri düzenlenirken bu duruma duyarsız kalmayan Samsunlular sosyal medya aracılığıyla örgütlenerek bugün protesto yürüyüşü düzenledi. Samsun Cumhuriyet Meydanı'nda saat 15:00'te başlayan protesto gösterisine çok şayıda vatandaş katıldı

Türk bayrakları ile protesto gösterisine katılan vatandaşlar ‘Şehitler Ölmez Vatan Bölünmez’ sloganlarıyla  Cumhuriyet Meydanı'nda başlayan yürüyüş İstiklal Caddesi'( Çiftlik )nde sona erdi. Daha sonra yürüyüşe katılan insanlar, Çiftlik caddesinde Şehitlerimizin adını okuyarak BURDAA diyerek, ardından 1 dakikalık saygı duruşunda bulunarak ve İSTİKLAL MARŞI okuyarak olaysız bir şekilde dağıldı.
Kaynak: SamsunAjans.com.tr

Yorum Gönder