banner162
Samsunlu İşadamı 1 Milyon TL ile Kaçarken Yakalandı!

Olağanüstü hal kararnamesi ile kapatılan KASİAD'ın eski yönetim kurulu üyesi T.Y, yanındaki 1 milyon TL ile birlikte yurt dışına çıkış yaparken yakalandı

28 Temmuz 2016 Perşembe 13:22
Samsunlu İşadamı 1 Milyon TL ile Kaçarken Yakalandı!
 Olağanüstü hal (OHAL) kararnamesi ile kapatılan KASİAD'ın eski yönetim kurulu üyesi T.Y, yanındaki 1 milyon TL ile birlikte yurt dışına çıkış yaparken yakalandı.

Samsun'da darbe girişimi soruşturması kapsamında yurt dışına çıkış yapmak istediği belirtilen işadamı T.Y. havalimanında yakalandı. T.Y.'ye yardımcı olduğu iddiasıyla İ.D. de gözaltına alındı.


Darbe girişimi ardından ülke genelinde yürütülen soruşturmalar kapsamında alınan bir istihbaratı değerlendiren Samsun Emniyet Müdürlüğü Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şubesi ekipleri işadamı T.Y.'nin yurt dışına çıkacağı bilgisini aldı.


Samsun Çarşamba Havalimanı'na operasyon düzenleyen ekipler, T.Y.'yi yanında yaklaşık 1 milyon TL ile yakaladı. İşadamına yardım ettiği iddasıyla da İ.D. de gözaltına alındı. Emniyet Müdürlüğü'ne getirilen iki şüpheli ile ilgili soruşturmanın sürdüğü belirtildi.


KASİAD YÖNETİMİNDEYDİ

İşadamı T.Y'nin, OHAL kararnamesiyle bir süre önce kapısına kilit vurulan Karadeniz Sanayici ve İşadamları Derneği (KASİAD)'ın yönetim kurulu üyesi olduğu belirtilirken, Samsun’da hırdavatçılık yaptığı öğrenildi. T.Y, 15 Temmuz darbe girişimi öncesinde Samsun’da işadamlarına yönelik cemaat operasyonunda gözaltına alınmış, polise ifade verdikten sora serbest bırakılmıştı.

Kaynak: Gerçekbizde


Kaynak: SamsunAjans.com.tr

Yorum Gönder