banner162
Samsun'da Kurban Satıcılarına Sahte Para Uyarısı

Samsun’da güvenlik güçleri hayvan pazarındaki kurban satıcılarını dolandırıcı ve kalpazanlara karşı uyardı.

17 Eylül 2015 Perşembe 10:00
Samsun'da Kurban Satıcılarına Sahte Para Uyarısı
SAMSUN HABER -  Samsun’da güvenlik güçleri hayvan pazarındaki kurban satıcılarını dolandırıcı ve kalpazanlara karşı uyardı.

Samsun İl Emniyet Müdürlüğü Toplum Destekli Polislik Şube Müdürlüğü ve Organize Suçlarla Mücadele ve Kaçakçılık Şube Müdürlüğü ekipleri, Yaklaşan Kurban Bayramı öncesinde güvenlik tedbirlerini arttırdı.

Polisler, her kurban bayramında kurban pazarlarında yaşanan sahte para ve dolandırıcılık vakalarının önüne geçmek için broşür dağıttı. Polis ekipleri, kurban satıcılarını sahte paraya karşı uyarırken, sahte paranın nasıl anlaşılacağı konusunda da bilgiler verdi.
Polisler, banknotlar üzerinde bulunan güvenlik özellikleri, banknotlar üzerinde bulunan güvenlik özelliklerinin kısaca açıklaması, sahte para ile orijinal olan paranın arasındaki farklar, gerçek para kullanılmak suretiyle alışverişe gelen vatandaşa ve kurban satışı yapan kişilere uygulamalı olarak paranın sahte olduğunu nasıl anlayabileceklerini gösterdi. Hayvanlarını satabilmek için muhtelif yerlerden Samsun’a gelen kurban satıcıları da bu ikazlardan memnun kaldığını belirtirken, güvenlik güçleri de 10 Eylül 2015 tarihinden itibaren bugüne kadar yaklaşık olarak 3 bin vatandaşı, kurban satış yerleri ve dışındaki dolandırıcılık ile sahte para konularında bilgilendirdiklerini belirttiler.

SAHTE PARA SORGULAMASI İÇİN TIKLAYIN

Kaynak : Milliyet


Yorum Gönder