banner162

İlkadım ilçesinde yol verme meselesinden çıkan kavgada, 1 kişinin pompalı tüfekle öldürüldüğü iddiasıyla 1'i tutuklu, 4 kişinin yargılanmasına başlandı.

08 Mayıs 2015 Cuma 12:21
Samsun'da ki cinayet davası

Samsun 1. Ağır Ceza Mahkemesi'ndeki duruşmaya, tutuklu sanık Recep İşlek ile tutuksuz sanıklar   ile öldürülen Alper Sel'in yakınları ile avukatlar katıldı.

Tutuklu sanık İşlek, suçlamaları kabul etmeyerek, olay günü bir otomobille mahalleye geldiklerini söyledi.

Hayatını kaybeden kişinin de aracıyla orada bulunduğunu anlatan İşlek, yol verme meselesinden tartışma çıktığını belirterek, şöyle devam etti:

"Hayatını kaybeden kişi beni itekledi. Bu sırada Murat ile Ünal, beni arabaya bindirdi. Hüsame de hayatını kaybeden kişiyi aracına doğru götürdü. Oradan ayrılıp daha sonra tekrar aynı yere geldik. Bu kişi elinde sopayla bulunduğumuz aracın camlarına vurdu. Ben aracın arkasında oturuyordum. Önde oturan Murat, bana tüfeği verip 'vur şunu' dedi. Tüfeğin haznesine fişek verirken, tüfek tutukluk yaptı. Murat elimden tüfeği alıp, önce havaya ateş etti sonra da bu kişiye ateş etti. Bana olaydan sonra suçu üstüme almam için para vaat etti. Vaatler yerine gelmedi. Suçu ben işlemedim." 

Tutuksuz sanık Murat Uysal ise hakkındaki suçlamayı kabul etmeyerek, cinayeti kendisinin işlemediğini savundu.

Diğer tutuksuz sanık Hüsame Ünveren de olayda tüfeği Recep İşlek'in kullandığını ileri sürdü.

Yaşamını yitiren Alper Sel'in babası Yüksel Sel ve ağabeyi Ahmet Sel, sanıklardan şikayetçi olduklarını söyledi.


Kaynak: Anadolu Ajansı
Anahtar Kelimeler SamsunCinayetilkadım

Yorum Gönder