banner162
Samsun'da Çarşamba - Terme Minübüsleri şehir merkezine giremeyecek - SAMSUN HABER

Samsun’un Çarşamba, Terme, Ayvacık ve Salıpazarı ilçesindeki dolmuş hatları ve özel halk otobüsleri artık Tekkeköy ilçe merkezine ve Samsun merkeze gidemeyecek.

20 Mayıs 2017 Cumartesi 23:50
Samsun'da Çarşamba - Terme Minübüsleri şehir merkezine giremeyecek - SAMSUN HABER
 Samsun’un Çarşamba, Terme, Ayvacık ve Salıpazarı ilçe dolmuş hatları ve özel halk otobüsleri bundan sonra Tekkeköy’de yeni yapılan dolmuşlara ait bölümde bekletilecek. Bu durumun hem vatandaşı hem de dolmuş şoförlerini zora soktuğunu belirten Çarşamba ilçesinde muhasebecilik yapan ve dolmuşları sıkça kullanan  “Ulaşım sıkıntıları gündeme gelmesinden bu yana insanlar alışverişe de çıkmıyor. Şehirde para akışı yok. Ben yolcu olarak üç vasıtayla geliyorum şehre. Bizlere yazık, günah değil mi? Başkan Yusuf Ziya Yılmaz bizleri ne hale soktu.

"BU HAKSIZLIĞI YAPMANIZA NE GEREK VAR"

Araçlar sahil yolundan Cumhuriyet Meydanı’na geçse trafik sorunu olmaz. Sahilden dolmuş hattı geçse hiçbir sorun çıkmaz. Şimdi insanlar çile çekiyor. Bu sorun meydana geleli bu şehirde hareketlenme durdu. Para akışı kesildi. Sadece tramvayı hareketlendirmek için bu yapıldı. Sonuçta ulaşım sağlaması gereken halk zarar gördü. Ben Samsun’u artık ölü şehir kabul ediyorum. Bu haksızlığı insanlara yapmanın ne gereği vardı. İnsanlar şehre nasıl gelsin üç vasıtayla. Kendi özel arabası olanlar geliyor. Hadi biz bir şekilde ulaşım sağlayacağız. Bu insanlar nasıl evlerine ekmek getirecek. Yetkili kişi bunları hiç düşündü mü, ne yaptığının farkında mı, ona bir sormak gerekiyor. Ben burada bekliyorum ne için bekliyorum bi sorsunlar” diye konuştu.


“Vatandaşa da bize de yazık değil mi?”

İnsanlar özgür bırakılarak istedikleri ulaşım aracını tercih etmeleri gerektiğini söyleyen Çarşamba dolmuş şoförü Özcan Akoğlu, “İstiyorsalar dolmuşla, istiyorsalar tramvayla gitmeli. İnsanları özgür bıraksınlar. Günde bizim araçlarımız bir tur yapamıyor bile. Bu haksızlık değil mi? Köylü çarşıya gelecek, aradan Tekkeköy’e gelecek, oradan da başka bir araçla evine gidecek. Bu siyasi rant meselesi oldu artık. Tramvayı buraya getirdi. İyi, güzelde oldu. Ancak bizimle neden oynuyor. Bizim yüz aracımız var yarısı yatıyor. Önceden tamamı çalışıyordu. Bizim evimize ekmeği kim sağlayacak. Bizler vergi veren, helaliyle ekmek parası kazanmaya çalışan emektarlarız. Bu yapılanlar bizlere zulüm değil de nedir? Şimdi yirmi araç yatıyor bu insanların evinde hiç ihtiyaçları yok mu? Bu vatandaşa da bize de yazık. Biz kendi hakkımız için sonuna kadar mücadele edeceğiz. HABERİN DEVAMI İÇİN TIKLAYIN
Anahtar Kelimeler

Yorum Gönder