banner162
Samsun'da bir ilk! Ahmet Akın’ın cenazesi Cem Evi’nden kaldırıldı

Geçtiğimizgün beyin kanaması sonucu yaşamını yitiren saz ustası Ahmet AKın'ın cenazesi Cem Evi'nden kaldırıldı. Samsunlu saz ustası Şef Ahmet Akın'ın cenazesi Atakum'da faaliyet gösteren ve yapımı devam eden Pir Sultan Abdal Derneği-Cem Evi’nden kaldırıldı.

24 Temmuz 2016 Pazar 12:23
Samsun'da bir ilk! Ahmet Akın'ın cenazesi Cem Evi'nden kaldırıldı
Ünlü enstrüman yapımcısı ve saz ustası Şef Ahmet Akın’ın cenazesinde bir ilk gerçekleşti. Akın'ın cenazesi Atakum'da faaliyet gösteren ve yapımı devam eden Pir Sultan Abdal Derneği-Cem Evi’nden kaldırıldı.

Cem Evi’nde düzenlenen cenaze törenine katılan CHP Atakum İlçe Başkanı Cemil Deveci, “Eşsiz mütevazilikte, eşsiz dürüstlükte bir arkadaşımız, kardeşimizdi. Samsun sanat camiası için büyük bir kayıptır. Çünkü kendisi nadir sayılacak enstrüman ustasıdır. Allah’tan rahmet, sevenlerine baş sağlığı diliyorum. Cümlemizin başı sağ olsun” dedi. Pir Sultan Abdal Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Cem Sultan Ermiş ise, sevilen sanatçının vefatıyla ilgili, “Büyük Şef Ahmet Akın ağabeyimiz bizim yakın dostumuzdur. Aynı zamanda derneğimizin yönetim kurulu üyeliği yapmıştır. Tam bir insanlık timsali, son derece alçak gönüllü ve dürüst bir ağabeyimizdi. Onu kaybetmenin derin acısı, üzüntüsü içindeyim. Hepimizin başı sağ olsun” dedi. Şube Sekreteri Tuncer Onur da, “Ahmet ağabeyimizin kaybı bizi derinden üzdü. Öyle güzel bir insandı ki, kalabalığı görüyorsunuz. Ahmet ağabeyimizin cenazesi bizim için de bir ilkti. Samsun Pir Sultan Abdal Derneği Cem Evi olarak ilk kez cenaze töreni yaptık. Allah’tan rahmet, sevenlerine baş sağlığı diliyorum. Mekanı cennet olsun” dedi.

KUR’AN TÜRKÇE OKUNDU

Saz ve enstrüman ustası Şef Ahmet Akın’ın Samsun Pir Sultan Abdal Derneğinden kaldırılan cenazesinde, yine bir ilk yaşandı. Şef Ahmet Akın’ın cenazesini kaldırmak için Çorum Pir Sultan Abdal Derneği’nden gelen Alevi Dede’sinin okuduğu duaların Türkçe olması, özellikle vurgulu bir şekilde ve Türkçe okuduğu Fatiha suresi dikkat çekti.

Gerçek Bizde

Yorum Gönder