banner162
Samsun'da 7 Haziran toplantısı

Havza'da, 7 Haziran'da yapılacak genel seçimde uygulanacak yasak ve serbestlikler hakkında siyasi parti temsilcileri bilgilendirildi.

08 Mayıs 2015 Cuma 15:48
Samsun'da 7 Haziran toplantısı

Havza Kaymakamlığı toplantı salonunda, Kaymakam Alper Tanrısever başkanlığında gerçekleştirilen toplantıya, İlçe Jandarma Komutanı Jandarma Yüzbaşı Özgür Kumkayır, İlçe Seçim Kurulu Başkanı Hakim Abdulkadir Yüce, Havza Emniyet Müdürü Cengiz Urgancı, AK Parti İlçe Başkanı Mahmut Karahan, CHP İlçe Başkanı Hasan Topbulut, MHP İlçe Başkanı Uğur Yıldırım, Saadet Partisi İlçe Başkanı Saffet Ergin katıldı.

Komiser yardımcısı Cengiz Tekin ve polis memuru Özkan Cinbek, seçim propaganda yasakları ve serbestliği, seçim bürolarının açılış kuralları gibi konularda bilgi verdi.

Tekin, Havza'da 30 bin 791 kayıtlı seçmen bulunduğu ve bu seçmelerin 95 seçim binasında 140 sandıkta oy kullanacağını belirterek, seçim propaganda yasağının 6 Haziran'da başlayacağını söyledi.

Toplantıda sonrası konuşan Kaymakam Tanrısever, amaçlarının seçimin huzur ortamı içinde geçirilmesini sağlamak olduğunu ifade ederek, "Hep birlikte sorunsuz bir seçim geçirmek için sizlerin de samimiyetine inanıyorum. Yapacağımız çalışmalar olumsuz olayların önüne geçmek içindir" dedi.


Kaynak: Anadolu Ajansı
Anahtar Kelimeler Samsunhavza7 haziran

Yorum Gönder