banner162
Samsun'da 19 Mayıs kutlamaları

Havza'da 19 Mayıs Atatürk'ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı törenle kutlandı.

19 Mayıs 2015 Salı 16:01
Samsun'da 19 Mayıs kutlamaları
Havza


Mehmetçik Meydanı'ndaki Atatürk Anıtı'na Havza Gençlik Hizmetleri ve Spor İlçe Müdürü Cafer Uzun tarafından çelenk sunulmasıyla başlayan törenlerde, saygı duruşunda bulunuldu, İstiklal Marşı okundu.

Günün anlam ve önemiyle ilgili konuşmaların yapılması ve şiirlerin okunması ve halk oyunları gösterilerinin ardından, Gençlik Haftası etkinlikleri kapsamında düzenlenen çeşitli yarışmalarda dereceye giren öğrencilere ödülleri verildi.

Törenlere, Kaymakam Alper Tanrısever, Havza Garnizon Komutan Vekili Jandarma Yüzbaşı Özgür Kumkayır,  Havza Belediye Başkanı Murat İkiz, protokol üyeleri, öğrenciler ve vatandaşlar katıldı.

Vezirköprü


Vezirköprü'de 19 Mayıs Atatürk'ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı Gençlik Hizmetleri ve Spor İlçe Müdürlüğü’nün Atatürk Anıtı’na çelenk sunmasıyla başladı.

Kutlamalar, çelenk sunumunun ardından Cumhuriyet Meydanı'nda düzenlenen etkinliklerle devam etti. Saygı duruşu ve İstiklal Marşı ile başlayan etkinlikte Vezirköprü Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi öğrencisi İbrahim Korkut, gençlik adına konuşma yaptı.

Öğrenciler tarafından günün anlam ve önemini belirten şiirler okundu. Halk oyunu gösterileriyle devam eden etkinlikte okullar arasında düzenlenen yarışmalarda dereceye giren öğrencilere ödülleri verildi.

Törene, Vezirköprü Kaymakamı Mahmut Kaşıkçı, Garnizon Komutanı Ömer Aydoğan, Vezirköprü Cumhuriyet Başsavcısı Hacı İbrahim Açıkel, Belediye Başkanı İbrahim Sadık Edis, İlçe Emniyet Müdürü Hakan Karslı, İlçe Milli Eğitim Müdürü İbrahim Arslan, İlçe Müftüsü Mehmet Öztürk, Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Abdulkadir Fişekçi, kamu kurum ve kuruluşlarının müdürleri, siyasi parti temsilcileri ve vatandaşlar katıldı.

Kavak


Kavak'ta 19 Mayıs Atatürk'ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı, Atatürk Meydanı'ndaki Atatürk büstüne çelenk sunulmasıyla başladı.

Saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşı'nın okunmasının ardından Atatürk Yatılı Bölge Ortaokulu Beden Eğitimi öğretmeni Murat Şahin günün anlam ve önemini belirten konuşmayı yaptı. 

Yaşar Doğu Spor Salonu'nda devam eden programda, Yaşar Doğu Güreş Eğitim Merkezi öğrencileri tarafından güreş, karate ve jimnastik gösteri yapıldı.

Program, gösterilerde dereceye girenlere protokolün madalya vermesi ile sona erdi.

Kutlamalara Kaymakam Mevlüt Şekerci, Garnizon Komutanı Üsteğmen Ekrem Büyüktekin, Belediye Başkanı İbrahim Sarıcaoğlu, Emniyet Müdürü Adil Öztırak, vatandaşlar ve öğrenciler katıldı.


Bafra 

Bafra'da ise 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı kutlamaları Kent Meydanı'ndaki Atatürk Anıtı önüne çelenk sunumu ile başladı.

Kaymakam Halis Arslan törende yaptığı konuşmada, Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün 19 Mayıs 1919 tarihinde Samsun’a çıkmasının, başarı ve zaferler dolu şanlı Türk tarihinin bir dönüm noktası olduğunu söyledi.

Etkinlik öğrencilerin hazırladıkları gösterilerle devam etti. Törene, Garnizon ve Jandarma Komutanı Binbaşı İlhan Güngör, Bafra Belediye Başkanı Zihni Şahin, İlçe Emniyet Müdürü Mustafa Yiğit, vatandaşlar ve öğrenciler katıldı.


Kaynak: Anadolu Ajansı

Yorum Gönder