banner162
Samsun Kavak'ta Demokrasi Şehitlerine Gıyabi Cenaze Namazı

Samsun'un Kavak ilçesinde darbe girişimi sırasında hayatını kaybeden demokrasi şehitleri için gıyabi cenaze namazı kıldı. - Samsun Haber

20 Temmuz 2016 Çarşamba 16:15
Samsun Kavak'ta Demokrasi Şehitlerine Gıyabi Cenaze Namazı
Samsun'un Kavak ilçesi Otogar Meydanı'nda toplanan yüzlerce kişi, Türkiye Cumhuriyeti'ne darbe girişimi sırasında hayatını kaybeden demokrasi şehitleri için gıyabi cenaze namazı kıldı.

Milli irade ve Demokrasi nöbeti tutun Kavaklılar, Otogar Meydanı'nda toplanarak yatsı namazını burada kıldılar. Ardından demokrasi şehitleri için gıyabi cenaze namazı kıldılar. Kuranı Kerim tilavetinin ardından Demokrasi şehitleri için sela okundu.

Samsun Kavak'ta Demokrasi Şehitlerine Gıyabi Cenaze Namazı

Programa Kavak Kaymakamı Mevlüt Şekerci, Kavak Belediye Başkanı İbrahim Sarıcaoğlu, Kavak Garnizon Komutanı Üsteğmen Abdulkadir Kütükçü, Kavak Emniyet Müdürü Adil Öztırak, Kavak Belediye Meclis Üyeleri, Kavak Daire amirleri, AK Parti Kavak İlçe Başkanı Bülent Yüksel, Kadef Başkanı Op.Dr.Yılmaz Karagöz ve yönetim kurulu ve çok sayıda vatandaş katıldı.

Samsun Kavak'ta Demokrasi Şehitlerine Gıyabi Cenaze Namazı

Programda konuşma yapan Kavak Belediye Başkanı İbrahim Sarıcaoğlu; "15 temmuz 2016 cuma gecesi darbe teşebbüsünü duyduğumuz andan itibaren sokaklardaydık. Kaymakamımız Mevlüt Şekerci bey ile birlikte kriz masası oluşturduk ve sabaha kadar olayları değerlendirdik. Milli İrade ve Demokrasi Nöbetimizi Cumhurbaşkanımız bırakın diyene kadar bırakmayacağız. Ülkemizin bölünmez bütünlüğü için her an sokaklar da olacağız. Kavaklı hemşehrilerime sonsuz teşekkürlerimi sunuyorum. Darbe gecesi olayı duyar duymaz toplu sms ve belediye hoparlöründen yaptığımız anons ile bütün milletimizi sokaklara davet ettik. Duyurumuzu duyan tüm hemşehrilerimiz anında sokaklarda hınca hınç doldular. O günden bu güne tüm hemşehrilerimiz sokaklarda Demokrasi Nöbetini tutmaya devam ediyor.Bu akşam da Demokrasi şehitlerimiz için gıyabi cenaze namazı kılıp dua ettik. Rabbim bu ülkemizin bölünmez bütünlüğünü bölmeye çalışanlara fırsat vermesin" dedi.

Kaynak: SamsunAjans.com.tr

Yorum Gönder